קמרון העיד בפרשת ההאזנות בעיתוניו של מרדוק, השופט עימת אותו עם מסרון מביך

ראש ממשלת בריטניה העיד אתמול בפני ועדת לווסון, החוקרת את הבעיות האתיות בעיתונות הבריטית בעקבות שערוריית האזנות הסתר

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, העיד אתמול בפני ועדת לווסון, החוקרת את הבעיות האתיות בעיתונות הבריטית בעקבות שערוריית האזנות הסתר בעיתוניו של רופרט מרדוק. קמרון התייחס בין היתר ליחסים שבין עיתונאים לפוליטיקאים ולקשריו הפרטיים והמקצועיים עם ראשי תאגיד "ניוז אינטרנשיונל".

"קשרים בין התקשורת לפוליטיקאים בבריטניה נהפכו לקרובים מדי ולא בריאים, ומצד שני הם היו מלאים בחוסר אמון משני הצדדים", אמר קמרון. הוא האשים את קודמו בתפקיד, גורדון בראון, בכך ש"בישל תיאוריית קשר מטעה ולא מוצדקת" לגבי עסקה שנרקמה כביכול בין המפלגה השמרנית לבין ניוז אינטרנשיונל, חטיבת העיתונים של מרדוק בבריטניה. בראון אמר בעדותו בוועדה השבוע כי השמרנים הסכימו לקצץ במימון הבי-בי-סי ורגולטור התקשורת הבריטי, בתמורה לתמיכה פוליטית מצד ניוז אינטרנשונל. מרדוק עצמו כינה את האשמותיו של בראון "שטויות מוחלטות".

קמרון הוא ידידה של רבקה ברוקס, מי שעמדה בראש חטיבת עיתוניו של מרדוק בבריטניה, והעסיק בעבר כיועץ התקשורת שלו את אנדי קולסון, לשעבר עורך הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" שנסגר בעקבות שערוריית ההאזנות. בעדותו, אמר ראש ממשלת בריטניה כי לא היו "שום עסקות, שום הנהונים ושום קריצות" עם עיתוניו של מרדוק. בשלב זה, הציגו חברי הוועדה לקמרון מסרון שנשלח אליו מברוקס, ערב נאומו בוועידת השמרנים באוקטובר 2009. במסרון כתבה ברוקס: "אני בעדך מחר, לא רק כחברה אישית, אלא בגלל שמקצועית אנחנו ללא ספק יחד".

בהתייחס למינויו של קולסון, אמר קמרון כי בחר בעורך הצהובון לשעבר לתפקיד בדאונינג 10, כיוון שהיה מעוניין ב"דמות קשוחה" שתיישם את האסטרטגיה התקשורתית שלו. קמרון ציין כי קיבל ערבויות לכך שקולסון לא היה מעורב באופן ישיר בפרשת ההאזנות וסבר וכי הוא ראוי להזדמנות נוספת.

דיוויד קמרון, אתמול צילום: תצלום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ