הבחירות במצרים |

השתתפות ערה של האזרחים בהצבעה בסבב השני

התקשורת מדווחת כי ההצבעה מתנהלת כשורה, ללא אירועים מיוחדים. מורסי נכנס לקלפי לתרועת תומכיו, שאפיק הוכנס בכניסה צדדית כדי להימנע מהפגנות

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

במצרים נפתח הבוקר היום הראשון של ההצבעה במסגרת הסיבוב השני של הבחירות. כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי לעת עתה מתנהלת ההצבעה כסדרה, וכי לא נרשמו אירועים מיוחדים. לפי הדיווחים, נרשמת השתתפות ערה בהצבעה, ועם זאת ייתכן כי סגירת הקלפיות תידחה בכשעה, כדי לאפשר למצביעים להימלט מהחום הכבד.

נציג האחים המוסלמים, מוחמד מורסי, הגיע לקלפי כשמסביבו תומכים רבים שהריעו לו וקראו קריאות בגנותו של אחמד שאפיק. שאפיק עצמו נכנס לקלפי דרך כניסה צדדית, על פי אחד הדיווחים, כדי לחמוק ממתנגדיו.

מחר תימשך ההצבעה ובסך הכל יוכלו קצת יותר מ-50 מיליון להצביע מי יהיה נשיא מצרים הבא. תוצאות הבחירות יוכרזו באופן רשמי ביום חמישי, אולם תוצאות ראשוניות צפויות להיוודע כבר ביום ראשון או ביום שני בבוקר ככל הנראה.

מוחמד מורסי מצביע, הבוקרצילום: רויטרס

בסבב השני מתמודדים זה מול זה שאפיק ומורסי, נציג האחים המוסלמים, שהגיע למקום הראשון בסבב הראשון, על אף שהסקרים לא ניבאו לו סיכויים רבים. שאפיק לעומתו, שנחשב לנציגו של המשטר הישן, סיים במקום השני והואשם שוב ושוב כי הוא נמנה עם הקבוצה המבקשת לחסל את המהפכה במצרים.

הצעירים המהפכנים שהובילו את המהפכה הביעו בשבועות האחרונים מורת רוח משני המועמדים. האחים המוסלמים נתפסים כעת על ידי הגורמים המהפכניים כאלה שהצליחו לגנוב את המהפכה, ואילו שאפיק נחשב לנציגו של הזרם המתנגד לה. לאחרונה גם הלך והעמיק הקרע בין נציגי התנועות המהפכניות לבין נציגי האחים המוסלמים.

הבחירות לנשיאות מתקיימות גם על רקע ההחלטה הדרמטית של בית המשפט החוקתי במצרים לפזר את הבית התחתון של הפרלמנט, בטענה כי הבחירות שנערכו אליו היו לא חוקתיות. על פי הפסיקה, כשליש מהמחוקקים שנבחרו כעצמאיים היו בפועל קשורים למפלגות פוליטיות, ולכן בחירתם נוגדת את החוק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ