סערה ציבורית בסין |

צעירה אולצה לעבור הפלה בחודש השביעי להריונה

3 פקידי ציבור הושעו מתפקידם לאחר שבעלה של האשה, בת 23, העלה לרשת תמונה שלה מכוסה בדם אחרי ההפלה הכפויה

דיוויד ברבוזה, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוויד ברבוזה, ניו יורק טיימס

שלושה פקידי ציבור במרכז לתכנון המשפחה בצפון מערב סין הושעו מעבודתם השבוע, בעקבות סערה ציבורית שהתעוררה אחרי שדווח כי אילצו צעירה לעבור הפלה מלאכותית בחודש השביעי להריונה.

לפי סוכנות הידיעות הרשמית בסין, שינואה, השלושה הושעו מתפקידיהם ביום חמישי, ימים ספורים אחרי פרסום צילומים באינטרנט, שבהם נראית פנג ג'יאנמיי, בת 23 , במיטת בית חולים, מכוסה דם ולידה שרידי עוברה. הסיפור התפשט במהירות ברשת ולפני כמה ימים היה הנושא המדובר ביותר בטוויטר הסיני וויבו.

בעלה של הצעירה, שהעלה את התמונות לרשת, מסר לתקשורת הסינית שגורמים במרכז לתכנון המשפחה במחוז שאנשי הכריחו את אשתו, שנשאה ברחמה את ילדם השני, לסיים את ההריון, וזאת אחרי שהודיעו לזוג שהפרו את מדיניות הילד האחד הנהוגה בסין.

השנים נקנסו ב‑6,300 דולר על החלטתם להמשיך את ההריון אך הם לא שילמו. בתגובה, נתפסה האשה, הוכתה והוזרק לה חומר שגרם להפלת העובר. משפחות המפרות את מגבלת הילודה זוכות ליחס גרוע מצד הרשויות בסין, ואולם הממשלה הגיבה הפעם בצעד יוצא דופן לזעקה הציבורית שקמה בעקבות המעשה, והענישה את הרשות המקומית.

בנוסף על ההשעיה, אולצו הפקידים להתנצל בפני האשה.

הוועדה לתכנון האוכלוסייה בשאנשי מסרה כי הפקידים הפרו באופן בוטה את הנהלים וקראו לפקידי תכנון ילודה במקומות אחרים ללמוד לקח מהתקרית. אמצעי התקשורת המקומיים ציטטו גורמים בשלטון שטענו כי האשה הסכימה להפלה, אך בעלה הכחיש: "התינוק שלנו היה בן שבעה חדשים. נראה לכם שהסכמנו לבצע הפלה?" בראיון לעיתון "צ'יינה ביזנס" העידה פנג ש"בשעה 9 בבוקר ב‑2 ביוני, נתפסתי על ידי אנשים שכיסו את פניי במעיל שחור וגררו אותי לבית החולים".

ממשלת סין מסרה שצוות חקירה נשלח לחקור את המקרה. סגן ראש עיריית אנקאנג, עירה של פנג, פירסם את הדברים הבאים: "נשלחתי היום מטעם השלטון המקומי כדי לפגוש אותך ולהתנצל בפנייך. אני מקווה שהתנצלותי תתקבל בהבנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ