נכדתו של לה פן: "נקמתי את נקמת סבא"

מריון מרשל-לה פן, בת 22, היא חברת הפרלמנט הצעירה בצרפת; דפנה פוזננסקי הסוציאליסטית היא הישראלית הראשונה שזוכה במושב בפרלמנט

לה מונד ושירות הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד ושירות הארץ

עם היבחרה שלשום לפרלמנט, הפכה מריון מרשל-לה פן, נכדתו בת ה-22 של מייסד מפלגת החזית הלאומית, לנציגה הצעירה ביותר בתולדות האסיפה הלאומית של . "זה ניצחונה האישי של מריון", אמר לכתבים סבה, ז'אן מארי לה פן, שציין שהוא גאה בנכדתו. הוא לא הסתיר עם זאת את אכזבתו מכך שבתו מרין לה פן, יו"ר מפלגת הימין הקיצוני "החזית הלאומית", לא הצליחה להיכנס גם היא לפרלמנט. "זה לא מושלם, קיוויתי שגם מרין תנצח", אמר.

, מועמדת החזית הלאומית במחוז ווקלוז שבדרום המדינה, הביעה את שמחתה על הניצחון וסיפרה שבתחילה היססה לשעות לעצת סבה ולהתמודד לפרלמנט. "סבא שלי שכנע אותי שזו האחריות שלי; הייתי חייבת לשמש דוגמה במקום שבו שם משפחתנו הוכפש", אמרה לה פן; היא התייחסה בכך לחילול בית הקברות היהודי ב-1990 בקרפנטרה שבו הואשמו בשעתו בטעות את תומכי החזית הלאומית.

מאז הפכה קרפנטרה לסמל של "תככים הממשלתיים" בעיני המפלגה הימנית קיצונית. "נעשה צדק, העלבון שספג ז'אן מארי לה פן נוקה" אמרה מריון לה פן הצעירה. לה פן, סטודנטית הלומדת משפטים בפאריס, כבר מסתכלת קדימה ומתכננת להתמודד ב-2014 בבחירות לראשות עיריית קרפנטרה. לעזוב לשם כך את פאריס, ולהשתקע במחוז בחירתה ווקלוז.

מריון מרשל לה פן עם סבה ז'אן מארי לה פן
מריון מרשל לה פן עם סבה ז'אן מארי לה פן

בתוך כך, משגרירות צרפת בישראל נמסר כי לאחר ספירת הקולות במחוז השמיני שמחוץ לצרפת, עולה כי נציגת , דפנה פוזננסקי, זכתה ב-7,584 קולות לעומת 5,987 שקיבלה ואלרי הופנברג, שהתמודדה מטעם מפלגת UMP, מפלגתו של הנשיא היוצא ניקולא סרקוזי. פוזננסקי תהיה הישראלית הראשונה שזוכה במושב בפרלמנט הצרפתי.

תוצאות אלה מסכמות את ההצבעה בקלפיות, בדואר באמצעות ייפוי כוח ובאינטרנט מישראל, טורקיה, מלטה, סן מרינו, הוותיקאן, קפריסין ויוון. בישראל זכתה הופנברג ל-1,888 מהקולות לעומת 1,204 שקיבלה פוזננסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ