זוג בריטי ממוצא פקיסטאני מואשם כי ניסה לפגוע במטרות יהודיות במנצ'סטר

בני הזוג ניסו על פי כתב האישום להרכיב פצצות ביתיות מחומרים שמצאו בחנויות מקומיות, בהתאם להוראות מאתר המזוהה עם ארגון אל-קעאדה

אנשיל פפר
לונדון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
לונדון

אשה בריטית ממוצא פקיסטאני הואשמה היום (רביעי) בבית משפט במנצ'סטר בצפון אנגליה בבניית מטעני חבלה במטרה לבצע פיגועים נגד מטרות יהודיות בעיר. שסטה קאהן, ספרית ילידת בריטניה, נעצרה באוגוסט שעבר יחד עם בעלה, מוחמד סג'יד קאהן, בריטי ממוצא פקיסטאני אף הוא. הבעל הודה בחקירה במעשים המיוחסים ונגד האישה, הטוענת לחפותה, נפתח הבוקר משפט בבית המשפט במנצ'סטר, שם הותרו לראשונה פרטי הפרשה לפרסום.

לאחר בחירת חבר המושבעים הבוקר, פירטה התביעה כיצד בני הזוג עברו תהליך רדיקליזציה בביתם בעיירה אולדהאם שמצפון למנצ'סטר, מגלישה באתרים של ארגונים איסלאמיים רדיקליים, בין השאר ממגזין האינטרנט של אל-קעאדה, "אינספייר". ככל הנראה, מהאתר של אל-קעאדה גם למדו כיצד להרכיב פצצות ביתיות.

בני הזוג עשו שימוש בין היתר בחומרים בהם עשתה שסטה שימוש כספרית ומרכיבים אחרים שקנו בחנויות מקומיות. הם נעצרו במקרה לאחר ריב אלים בין מוחמד סג'יד קאהן לחותנו, בעקבותיו הוזמנה המשטרה. זאת, ככל הנראה לאחר שמשפחתה של האשה האשימה את הבעל בכך שהוא טרוריסט.

בחקירת המשטרה, התברר שבני הזוג ערכו סיורים ברובע פרסטוויצ' הקרוב למקום מגוריהם. בפרסטוויצ' מתגוררים יהודים רבים, בעיקר דתיים וחרדים. לא ברור האם הספיקו לבחור מטרות ספציפיות אבל חוקרי המשטרה משוכנעים שכוונתם היתה לפוצץ מטעני חבלה ולפגוע ביהודים כנקמה על יחס ישראל לפלסטינים. מנצ'סטר היא הקהילה היהודית השנייה בגודלה בבריטניה, אחרי לונדון, ומתגוררים בה מעל 50 אלף יהודים.

בני הזוג נעצרו לפני שהשלימו את בניית מטעני החבלה בביתם והוחזקו במעצר תחת פקודת הטרור הבריטית. הם הואשמו בארבעה סעיפי אישום של תכנון פיגוע ואחזקת אמצעי חבלה. התובעת במשפט הגדירה את התוכנית של בני הזוג כ"ג'יהאד בבית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ