הוצא צו מעצר נגד ראש הממשלה החדש של פקיסטאן

נשיא פקיסטאן אסיף עלי זרדארי מינה מחליף לראש הממשלה שהודח בידי בית המשפט העליון. אולם זמן קצר לאחר ההודעה, הוצא נגדו צו מעצר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

נשיא פקיסטאן, אסיף עלי זרדארי, מינה אתמול ראש ממשלה חדש במקומו של יוסוף רזה גילאני, שהודח בידי בית המשפט העליון, כך דיווחה התקשורת הרשמית במדינה. לפי הדיווח, שר הטקסטיל מחדום שהבודין, חבר ותיק במפלגה השלטת, יחליף את גילאני ויוביל את הממשלה הבאה. ואולם, שעות ספורות לאחר ההודעה, פורסם כי נגד שהבודי הוצא צו מעצר משום שהיה מעורב בייבוא סם לא חוקי כשכיהן כשר הבריאות

בית המשפט העליון פסל ביום שלישי את גילאני מלכהן כראש ממשלה, בשל בזיון בית המשפט. מקורביו של גילאני טענו כי רק הפרלמנט יכול לפטר אותו, אולם לבסוף, כאמור, מינה זרדארי ראש ממשלה חדש, כדי למנוע התנגשות בין שתי הרשויות וסערה פוליטית.

בפסק הדין שהוציא בית המשפט העליון, צוין כי לכהונתו של גילאני אין תוקף חוקי מאז 26 אפריל, היום בו הורשע בביזיון בית הדין בעקבות סירובו להעמיד לדין את הנשיא אסיף עלי זרדארי בגין שחיתות. גילאני סירב להתפטר בטענה שלא עבר על החוק. הוא האשים את את נשיא בית המשפט בניהול מסע נקמה נגדו ונגד מפלגתו.

שהבודין (מימין) עם נשיא אינדונזיה סוסילו במבאנג יודהויונוצילום: רויטרס

ב-2007 אושר בפקיסטאן, תחת שלטונו של המנהיג הצבאי לשעבר, פרווז מושראף, חוק שהעניק חנינה לעשרות מקרי שחיתות שאירעו במדינה, אולם בית המשפט העליון הפך את החוק, והורה לממשלה לפתוח בחקירה נגד הנשיא זרדארי על חשבונות שפתח בבנק שוויצרי. ואולם, ממשלתו של גילאני סירבה לכך, וטענה כי לנשיא יש חסינות, ולכן אין לחקור אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ