הפרלמנט בפראגואי הדיח את הנשיא פרננדו לוגו

בית הנבחרים הדיח את ראש המדינה בגלל "תפקוד לקוי" בכל הקשור לטיפול בעימותים שפרצו בין שוטרים לחקלאים, שבהם נהרגו יותר מ-17 בני אדם

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

בית הנבחרים של פראגואי הדיח אתמול (שישי) מתפקידו את הנשיא, פרננדו לוגו, בהליך הצבעה מזורז. אף על פי שלוגו טען כי ההדחה דומה להפיכה, הוא אמר שיקבל עליו את הדין.

לוגו, בן 61, בישוף קתולי לשעבר שעזב ב-2005 את הכנסייה כדי להתמודד על הנשיאות, נמצא בעיני המחוקקים אשם בתפקוד לקוי בכל הקשור לטיפול בהתנגשויות אלימות שהתרחשו בשבוע שעבר בין חקלאים לשוטרים, שבהן נהרגו יותר מ-17 בני אדם.

כאשר נבחר לוגו לפני ארבע שנים, אזרחים רבים במדינה, בהם רבים מבני המעמד הנמוך, תלו בו תקוות רבות והאמינו שהוא יוכל לשפר את מצבם. ואולם, מדיניותו נתקלה בקשיים רבים בגלל התנגדות האופוזיציה.

בהצבעה אתמול, כמה מבעלי בריתו של לוגו נטשו אותו בגלל העימותים האלימים בצפון מזרח המדינה שפרצו לאחר ששוטרים ניסו לפנות חקלאים שפלשו לשטח אדמה באזור. יום לאחר שהבית התחתון יזם את הליך ההדחה, החליט הסנאט, ברוב של 39 תומכים לעומת 4 מתנגדים, להדיח את הנשיא. סגן הנשיא, פדריקו פרנקו, כבר הושבע במקום לוגו לתפקיד הנשיא.

לוגו, שפנה לבית המשפט בניסיון לעצור את הליך ההצבעה, אמר שהוא "מקבל את דברי החוק, זאת אף על פי שהחוק עוות לחלוטין". הדחת הנשיא הביאה לעימותים בין שוטרים רכובים על סוסים לתומכיו של לוגו שהתגודדו מסביב לבניין הפרלמנט בבירה אסונסיון. כדי לפנות את המפגינים השתמשו השוטרים בזרנוקי מים. אנחנו לא רוצים לחזור לדיקטטורה", אמר אחד המפגינים שבא לבירה במיוחד מאזור הגבול עם ברזיל.

באחרונה, עלה שמו של לוגו לכותרות לאחר שהודה כי נולד לו ילד שני בתקופה שבה היה בישוף קתולי. לוגו כבר הודה ב-2008 שנולד לו ילד עוד לפני שעזב את הכנסייה כדי להצטרף לחיים הפוליטיים.

הנשיא פרננדו לוגוצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ