שיא גינס

"בילד" הגרמני הופץ ב-41 מיליון עותקים

לכבוד יום הולדתו ה-60, חולקה חינם מהדורה מיוחדת של הצהובון הנפוץ ביותר באירופה. 50 אלף דוורים גויסו למשימה חסרת התקדים

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

לכבוד יום הולדתו ה-60 שיחול מחר, החליט הצהובון הגרמני "בילד" להוציא מהדורה מיוחדת, שחולקה היום (שבת) חינם בתפוצה של 41 מיליון עותקים. בכך שבר העיתון – שמופץ ביום-יום בתשלום - את שיא גינס בתפוצת עיתון שחולק חינם.

המהדורה המיוחדת, שנקראת "בילד חופשי לכולם", הופצה במבצע חסר תקדים הישר אל תיבות הדואר של מרבית בתי האב ברחבי גרמניה, המונה 82 מיליון איש. "יש בו את כל מה שהקוראים אוהבים: דיווחים בלעדיים, מלהיבים, בידור, ורגשות גדולים. הכנו עיתון שהוא נטול זמן אך בו בזמן גם אקטואלי", התגאה קאי דיקמן, העורך הראשי של העיתון.

כדי להיערך למבצע, רתם "בילד" למשימה שלושה בתי דפוס שעבדו במתכונת חריגה. לפי נתונים שפרסם העיתון, אם היו מניחים את הגיליונות בערמה, היה מתקבל מגדל בגובה 150 ק"מ. רשות הדואר הגרמנית, שגויסה אף היא למשימה, העסיקה 50 אלף דוורים שנעו בדרכים לאורך 1.8 מיליון ק"מ והעבירו את המהדורה לבתים. נציג מטעם "ספר השיאים של גינס" הגיע למערכת העיתון והעניק לחבריה תעודה, בה נכתב כי הם שברו את השיא בתפוצה של עיתון המחולק חינם.

"בילד" מודפס מדי יום בכ-2 מיליון ו-700 אלף עותקים. לפי נתוניו, כ-12 מיליון איש קוראים אותו מדי יום. מאז 1952 הוא יוצא לאור בכל יום ב-30 מהדורות מקומיות בגרמניה, ובמהדורה בינלאומית אחת שנקראת על ידי דוברי גרמנית גם מחוץ למדינה. אלף עובדים מתייצבים מדי יום בעיתון, והם מפוזרים בין המטה שנמצא בברלין לשלוחות שמפוזרות ברחבי גרמניה.

שער המהדורה המיוחדת שהופצה היום

העיתון הוא "ספינת הדגל" של קונצרן התקשורת הגרמני "אקסל שפרינגר", שמוציא לאור עיתונים ומגזינים רבים נוספים, בהם "די וולט". בימים אלה מציינים בגרמניה גם מאה שנים להולדתו של מייסד החברה אקסל שפרינגר, שהיה ידיד נאמן של ישראל. העיתונים הנוספים שפועלים תחת המו"ל, ו"בילד" בראשם, ממשיכים בקו הפרו-ישראלי עד היום.

בנוסף לעיתון המודפס, "בילד" רואה אור מדי יום גם במהדורה דיגיטלית. לפי נתוניו, בכל חודש נכנסים כ-14 מיליון גולשים לאתר האינטרנט של העיתון, ומאה אלף גולשים בסמארטפונים ובמחשבי הטאבלט מקבלים אותו מדי יום למכשיריהם.

שער "בילד" בגליונו הראשון

"בילד" הוא העיתון הנפוץ ביותר באירופה והשישי בתפוצתו בעולם. ארבעה עיתונים יפאניים ועיתון טורקי אחד נמצאים לפניו ברשימה. במקום הראשון נמצא העיתון היפאני "יומיאורי שימבון", שרואה אור מאז סוף המאה ה-19. מהדורת הבוקר ומהדורת הערב שלו מופצות יחד מדי יום ב-13.5 מיליון עותקים ונקראות בידי כ-25 מיליון איש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ