אשת בו שילאי הודתה ברצח איש העסקים הבריטי הייווד

גו קאילאי נעצרה על ידי המשטרה בחשד שרצחה את ניל הייווד בגלל סכסוך כספי. מומחים מעריכים שיוגש כתב אישום נגדה בעקבות פרסום החשדות בתקשורת

טניה ברניגאן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טניה ברניגאן, גרדיאן

אשתו של הפוליטיקאי הסיני בו שילאי, שהודח באחרונה מתפקידו, הודתה ברצח איש העסקים הבריטי ניל הייווד - כך מסרו חוקרי הפרשה בסין לכתבי העיתון היפאני אסאהי שיבמון.

גו קאילאי נעצרה על ידי המשטרה בחשד שרצחה את הייווד בגלל סכסוך כספי. יחד אתה נעצר גבר העובד בשירות המשפחה, צ'אנג שיאוג'ון. מומחים למשפט הסיני אינם מטילים ספק בכך שיוגש כתב אישום נגד גו קאילאי, אחרי שדבר החשד נגדה התפרסם באמצעי התקשורת.

הידיעה על מעצרה והודאתה של גו ברצח פורסמה כמה ימים אחרי הודעה של משטרת קמבודיה, ולפיה סין ביקשה את הסגרתו של פטריק דווילר, אדריכל ואזרח צרפת, שקיים קשרים עם גו ועם בעלה.

שלשום הודיע שר החוץ של קמבודיה, הור נמהונג, שדווילר לא יוסגר לסין וגם לא לצרפת. הוא הוסיף כי האדריכל יישאר לפי שעה במעצר, עד לסיום החקירה בעניינו.

מחקירת גו קאילאי עולה שקיבלה סכומי כספים גדולים באופן לא חוקי, והפקידה שישה מיליארדי דולרים בחשבונות שנרשמו על שם קרובי משפחה וחברים מחוץ לסין. לדברי החוקרים, גו הודתה שרצחה את הייווד משום שחששה שיודה שסייע לה להעביר כספים אל מחוץ למדינה. ידידים של הייווד מטילים ספק במעורבותו בפעילות כזו, ומציינים שלא היה בעל אמצעים, כפי שניתן היה לצפות מאדם שעוסק בהעברת מיליארדי דולרים.

לדברי העיתון היפאני, גו נחקרה בחשד לעבירות כספיות כשגופתו של הייווד נמצאה במלון בצ'ונגצ'ינג בסין בנובמבר האחרון. בהודאתה טענה גו שחשה ש"נדחקה לפינה" בעת שהתנהלה נגדה החקירה. היא תיארה באוזני החוקרים כיצד ביצעה את הרצח.

הנהגת המפלגה הקומוניסטית החלה לחקור מחדש את מותו של הייווד אחרי שמקורב לשעבר של בו שילאי, מפקד המשטרה ואנג ליג'ון, נמלט וביקש מחסה בקונסוליה של ארה"ב בצ'נגדו.

ואנג טען באוזני פקידי הקונסוליה שבו התנכל לו אחרי שהעלה חשדות נגד גו בביצוע רצח איש העסקים הבריטי. הממשל בסין חוקר חשדות ולפיהם בו שילאי, שנאשם ב"עבירות משמעת חמורות", ידע על מעשיה של אשתו.

עשרות בני אדם נעצרו בפרשה, ובהם נהגים ואנשי צוות שעבדו בשירות בו כשכיהן כראש עיריית דליאן בשנות התשעים.

מאות אנשים נחקרו בקשר לפרשה ובהם אנשי עסקים ודמויות מעולם השעשועים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ