קרטר תוקף את מדיניות החיסולים של ארה"ב בפקיסטאן

לדברי הנשיא לשעבר, "המוניטין של ארה"ב בסוגיות זכויות אדם - מביש", והמדיניות של ממשל אובמה היא למעשה המשכיות של זו שהוביל קודמו ג'ורג' וו. בוש

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימי קרטר, מותח ביקורת קשה על מדיניות המלחמה בטרור שמנהל הממשל האמריקאי בכלל, ומדיניות החיסולים באמצעות כלי טיס לא מאוישים בפרט. במאמר שפרסם השבוע בעיתון ניו יורק טיימס, טוען קרטר כי "המוניטין של ארצות הברית בסוגיות זכויות אדם - מביש" וכי המדיניות של הממשל הנוכחי היא למעשה המשכיות של זו שהוביל ג'ורג' וו. בוש.

"ארצות הברית זונחת את מעמדה כמדינה המובילה בעולם בשמירה על זכויות אדם. הגילויים האחרונים על כך שבכירי הממשל מבצעים התנקשויות מחוץ לגבולות המדינה, אפילו נגד אזרחי ארצות הברית עצמם, הם הוכחה מטרידה עד כמה רחוק ארצנו הלכה בהפרת זכויות אדם", כתב קרטר ורמז ל"רשימת החיסולים" של הממשל אובמה.

"החקיקה הנוכחית מתירה לנשיא לעצור אדם לפרק זמן בלתי מוגבל בחשד שבא במגע עם ארגוני טרור או עם 'גורמים קשורים', מונח מעורפל ובעל כוח רב, המאפשר ניצול ללא כל סיבה של ממש והרחק מפיקוח הקונגרס", כתב קרטר. נשיא ארה"ב לשעבר התייחס בדבריו לחקיקה שהתקבלה אשתקד בנוגע למעצר ללא מגבלת זמן. לדבריו, אובמה אמנם איים להטיל וטו על החוק מסיבות פוליטיות, אולם לבסוף חתם עליו.

בהתייחס למדיניות החיסולים בפקיסטאן ואפגניסטאן באמצעות כלי טיס לא מאוישים, מדגיש נשיא ארה"ב לשעבר את העלייה במספר התקיפות בארבע השנים האחרונות. לדבריו, יותר מ-30 תקיפות אוויריות פגעו בבתים של אזרחים בצפון-מערב פקיסטאן, סומליה ותימן שאינן נחשבות אזורי מלחמה. "איננו יודעים עוד כמה מאות חפים מפשע נהרגו במתקפות הללו, שכולן אושרו בדרג הגבוה ביותר בפנטגון. מצב שכזה נחשב בעבר למצב שכלל לא ניתן לדמיין אותו", כתב.

ג'ימי קרטר צילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ