האישה שעברה הפלה כפויה בסין: "המשטר עוקב אחרי"

על פנג ג'יאנמיי, שאולצה לעבור הפלה בחודש השביעי להריונה ועוררה דיון על מדיניות הילודה של סין, נאסר לצאת מבית החולים שבו היא מאושפזת

אדוארד וונג, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדוארד וונג, ניו יורק טיימס

פנג ג'יאנמיי, שעלתה לכותרות בשבוע האחרון לאחר שאולצה לעבור הפלה בחודש השביעי להריונה, אמרה אתמול (שלישי), כי היא נתונה ללחץ רב בידי המשטר, וכי שומרים עוקבים אחריה בבית החולים, שבו היא מאושפזת. ג'יאנמיי עומדת במרכזו של דיון ציבורי על מדיניות סין לאפשר לידה אחת לכל משפחה.

פנג מאושפזת בבית חולים מקומי במחוז מאז ילדה תינוקת בלא רוח חיים בעקבות ההפלה שאולצה לעבור בידי פקידים מקומיים, ב 2 ביוני. גיסתה של פנג סיפרה שאחיה, בעלה של פנג, הוכה בשבוע שעבר ושפקידים מקומיים יזמו צעדה בגנותם של בני המשפחה והוקיעו אותם כ"בוגדים".

מעשי ההטרדה שעליהם דווח נעשו חרף צעדי הענישה שננקטו נגד גורמים מקומיים בגין ההפלה הכפויה, אחרי שתצלום של פנג ותינוקה המדמם הועלו לאינטרנט במחצית חודש יוני. לדברי סוכנות הידיעות הממלכתית של סין, שינחואה, בעקבות הפרשה פוטרו שני פקידים זוטרים ממשרותיהם וחמישה נוספים קיבלו נזיפה או אזהרה. בדיווח נאמר עוד שממשלת המחוז תשלם פיצויים לפנג.

הו שיג'ין, עורכו הראשי של העיתון גלובל טיימס, הפועל בחסות המדינה, כתב לפני כשבועיים בבלוג שלו שפנג עברה מעשה "ברברי", אך ציין גם כי הוא מתנגד להשתמש במקרה בודד זה כעילה להתנגד למדיניות הילודה של סין.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ