מנכ"ל BBC מתנצל: טעינו כשלא סיקרנו את רצח המשפחה באיתמר

הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של חברת פרלמנט הבריטי שהתלוננה על הסיקור המועט של הרצח/ הרשת לא התייחסה לרצח במהדורות החדשות ולא במבזקים

אמילי גרינצוויג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצוויג

מנכ"ל רשת BBC, מארק תומפסון, התנצל על האופן שבו סיקרה הרשת את הרצח של חמשת בני משפחת פוגל באיתמר במארס 2011. בדיון שנערך לפני כשבוע בוועדת התרבות והמדיה בפרלמנט הבריטי, אמר תומפסון כי אותה תקופה היתה "תקופה עמוסה חדשותית ועורכי החדשות היו עמוסים מאוד". הרשת לא התייחסה לרצח במהדורות החדשות ולא במבזקים, אלא רק באתר האינטרנט שלה.

הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של חברת הפרלמנט הבריטי לואיז מנש, שגם כתבה מאמר בנושא, שהתלוננה על הסיקור המועט של הרצח בגופים השונים של הרשת. על פי דיווח של העיתון ג'ואיש כרוניקל, אמר תומפסון בהמשך כי "זו בהחלט היתה זוועה שהיינו צריכים לכסות במהדורות החדשות שלנו באותו היום. עשינו טעות באותו אירוע".

תומפסון הוסיף כי "אני רוצה להגיד לכל הקהל שצופה בנו, כולל הקהל היהודי והישראלי בבריטניה וברחבי העולם, שאנחנו רוצים לוודא שאנחנו הוגנים ונטולי פניות".

מימין למעלה: התינוקת הדס ואחיה אלעד פוגל בן 4. למטה מימין: יואב פוגל עם אמו, והאב והאם רותי ואודי. תצלומים: אמציה האיתן, אולפני אתרוגצילום: אמציה האיתן, אולפני אתרוג

לבד מן התלונות על אי סיקור האירוע ב-BBC, עלו בארץ תלונות לגבי אופן הדיווח של רשת CNN. ראש לשכת העיתונות הממשלתית דאז, אורן הלמן, שלח מכתב לרשת האמריקאית בדרישה להתנצלות, זאת לאחר שבדיווח הראשוני של הרשת נאמר כי "חמישה בני משפחה ישראלים נהרגו במה שהצבא הישראלי מכנה התקפת טרור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ