בחירות במונגוליה: חולבים פרה והולכים לקלפי

השאלה המרכזית שעומדת בפני אזרחי המדינה הענייה בבחירות היום היא איזו מפלגה תחלק טוב יותר את הרווחים מתעשיית הכרייה המשגשגת

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

המונגולים ניגשים היום (חמישי) לקלפיות בהן יעמדו בפני השאלה הגורלית והמשמחת: כיצד תנצל המדינה שבה שליש מהתושבים חיים מתחת לקו העוני, את התשואות של שוק הכרייה המשגשג.

המפלגות הפוליטיות המרכזיות מציעות וריאציות על שימוש בתמלוגים והכנסות מתעשיית כורי פחם, נחושת ומכרות הזהב, כדי לבסס מערכות פנסיה, קרנות לפיתוח פרויקטים והענקה של מניות בחברות הממשלתיות לאזרחים המונגולים. אפילו עלתה ההצעה לתת לכל האזרחים מזומן. 

שתי המפלגות העיקריות של מונגוליה, מפלגת השלטון העממית של מונגוליה והמפלגת הדמוקרטית שבאופוזיציה, מבטיחות פלטפורמות דומות לחלוקת העושר. אם ישכילו לעשות שימוש נכון בהכנסות, יוכלו המונגולים, שכמעט מיליון מ-2.8 מאזרחיה של המדינה הסובייטית לשעבר עובדים כרועי צאן או כפועלים, לצאת ממעגל העוני ולהתברג כמדינה בעלת הכנסה חודשית ממוצעת בקנה מידה עולמי.

המשק המונגולי צמח ב -17% בשנה שעברה, וזרימת ההון שינתה את פני הבירה אולן בטור, שנהנית כעת מפריחה בשוק הנדל"ן ומתזרים של השקעות מבחוץ. חנויות מוצרי יוקרה ופקקי תנועה הם כבר מראה שכיח בבירה הצומחת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ