כשנה אחרי פוקושימה |

עשרות אלפים הפגינו נגד פתיחת כור גרעיני ביפאן

המפגינים קראו לראש הממשלה יושיהיקו נודה להתפטר. הוא מצדו טען כי אנרגיה גרעינית חיונית למניעת הפסקות חשמל בחודשי הקיץ

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

יפאן פתחה היום (ראשון) כור גרעיני על אף המחאות הרבות במדינה נגד הצעד, כשנה לאחר האסון בפוקושימה. את פתיחתו של כור מס' 3 ליוותה מחאה של עשרות בני אדם, שצעקו ורקדו בכניסה לכור. מדובר בחלק מגל מחאה, שבו עשרות אלפי בני אדם מחו נגד החלטתו של ראש הממשלה יושיהיקו נודה, לפתוח שני כורים גרעיניים במדינה, משום שלדבריו לא ניתן למצוא מקור אחר לאנרגיה.

עשרות אלפי בני אדם הפגינו ביום שישי מול משכנו נודה, כשהם צועקים: "לא לפתיחה מחדש של הכור הגרעיני". הפגנה נוספת מתוכננת להיום, ובה צפויים המשתתפים לקרוא לנודה להתפטר. ההפגנות זכו בתחילה להתעלמות מאמצעי התקשורת, אולם קיבלו זריקת עידוד מפעילות ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר, וכן מהשתתפות של חתן פרס נובל לספרות קנזבורו אואה וידוענים נוספים.

טייסוקה קונו, מוזיקאי בן 41 היה אחד מ-200 המפגינים שניסו למנוע את פתיחתו של כור מס' 3 בצפון המדינה. לדברי קונו, שוטרים הוצבו מול המפגינים, אך הם מתכוונים להישאר באזור ואף לישון שם. "הממשלה משקרת כשהיא אומרת שאנרגיה גרעינית היא נקייה. לאחר אסונות הירושימה ונגסאקי, איך יפאן יכולה להשתמש באנרגיה גרעינית?".

מפגינים נגד פתיחת הכור הגרעיני באוהי, היוםצילום: אי-פי

יפן סגרה את 50 הכורים הגרעיניים שבתחומה לאחר רעידת האדמה שגרמה לנזק עצום לתחנת הכוח פוקושימה, ובעקבות כך, לקרינה גרעינית מוגברת באזור. ואולם, ביפאן חוששים מהפסקות חשמל חוזרות בחודשי הקיץ החמים, ולכן החליטו לפתוח שניים מהכורים. ממשלת יפאן הודיעה כי תערוך בדיקות בטיחות קפדניות במטרה למנוע את הישנות מקרה פוקושימה אם תהיה רעידת אדמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ