חוק חדש בצרפת: נהגים יחויבו להחזיק ערכות נשיפה נגד אלכוהול

על פי הערכת הרשויות, החוק החדש יצמצם ב-500 את מספר התאונות הקטלניות מדי שנה בצרפת. הקנס למי שלא יישא את הערכה - 11 יורו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בניסיון לייעל את המאבק בתאונות הדרכים הנגרמות כתוצאה מנהיגה בשכרות, אישר הפרלמנט הצרפתי חוק חדש המחייב נהגים לשאת ערכות נשיפה לבדיקת אלכוהול בכלי הרכב שלהם. בי-בי-סי דיווח כי נהגים זרים יהיו כפופים אף הם לחוק החדש, אולם יזכו לתקופת חסד עד חודש נובמבר.

כ-4,000 בני אדם נהרגים בצרפת מדי שנה בתאונות דרכים, כשהנהיגה בשכרות הוא גורם משמעותי יותר לגרימת התאונה אפילו מנהיגה במהירות מופרזת. ממשלת צרפת מקווה כי החובה להחזיק ערכת נשיפה בכל רכב תאפשר לנהגים לבדוק את עצמם ולשקול שוב אם ברצונם לאחוז בהגה. על פי הערכות, החוק החדש יימנע כ-500 תאונות קטלניות בשנה.

ערכה לבדיקת אלכוהול. נהגים זרים יזכו לתקופת חסדצילום: אי-אף-פי

על פי החוק החדש, שאינו תקף על רוכבי אופניים או קטנועים, נהגים שייתפסו ללא ערכת נשיפה ייקנסו ב-11 יורו. בכוונת רשויות התחבורה בצרפת לחלק לנהגים עשרות מיליוני ערכות הנחלקות לשני דגמים: מכשיר אלקטרוני לשימוש חוזר ומכשיר כימי לשימוש חד פעמי.

ארגוני נהגים מתנגדים לחוק החדש בטענה כי הוא נכפה על האוחזים בהגה על ידי הלובי המסחרי. כדי לאכוף את התקנה החדשה מתכוונת משטרת צרפת לבצע בדיקות אקראיות בגבולות, בכבישים הראשיים וגם בכלי רכב המגיעים לצרפת במעבורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ