לראשונה על בימת הספורט המרכזית

האתלט הנכה שרץ על להבים יתמודד באולימפיאדת לונדון

למרות שהחמיץ את הקריטריון ברבע שנייה, החליט הוועד האולימפי הדרום-אפריקאי לצרף את אוסקר פיסטוריוס למשלחתו. הוא ישתתף ב-4X400

רמי היפש
אי-פי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רמי היפש
אי-פי

אוסקר פיסטוריוס, האתלט הדרום-אפריקאי קטוע הרגליים המתחרה בעזרת להבים, יעשה היסטוריה וישתתף באולימפיאדת לונדון. זאת לאחר שנבחר היום (רביעי) על ידי הוועד האולימפי הלאומי לקחת חלק במרוץ השליחים 4X400.

בכך, מגיע לסיומו מאבק ארוך שמנהל פיסטוריוס באיגוד האתלטיקה העולמי, שקבע עוד לפני אולימפיאדת בייג'ין כי הגפיים המלאכותיות עמן רץ פיסטוריוס מהוות יתרון על שאר המתחרים. רק אחרי המשחקים האולימפיים ב-2008 התקבל ערעורו של פיסטוריוס וכעת הוא יהיה חלק ממשלחת של 13 אתלטים שייצגו את דרום-אפריקה במשחקים האולימפיים שייפתחו בעוד כמה שבועות.

"היום הוא אחד הימים המאושרים בחיי. אהיה גם באולימפיאדה וגם במשחקים הפראלימפיים", צייץ פיסטוריוס בטוויטר שלו בעקבות ההחלטה. "תודה לכל מי שהפך אותי לאתלט. תודה לאלוהים, למשפחתי, לחברים, למתחרי ותומכי. כולכם סייעתם לכך".

אוסקר פיסטוריוס בתחרות שהתקיימה בוורשה, אשתקד. התוצאה הטובה ביותר בדרום אפריקה השנהצילום: אי–פי

בשנה שעברה עשה האתלט בן ה-25 היסטוריה כשהעפיל לאליפות העולם באתלטיקה שהתקיימה בדרום-קוריאה. ואולם, השתתפותו במקצה הגמר בוטלה בטענה שקיבל אישור להתמודד במקצה המוקדם בלבד. העונה הצליח פיסטוריוס לקבוע את הזמן הטוב ביותר בדרום אפריקה במקצה ל-400 מטרים – 45.20 שניות. עם זאת, הוא נכשל בהשגת קריטריון A האולימפי פעם נוספת ולכן נפסל.

בהודעת הוועד האולימפי הדרום אפריקאי נאמר כי פיסטוריוס נבחר לאולימפיאדת לונדון "בזכות הישגיו הספורטיביים ולא בגלל שהוא האתלט הנכה המפורסם בעולם".

תגובות