4 ביולי

גל החום הביא מיליוני אמריקאים לקניונים במקום לפארקים

בתי הקולנוע והקניונים מעולם לא היו מפוצצים יותר. רבבות ניסו להימלט מהטמפרטורות הבלתי נסבלות בבתים שנותרו לא מיזוג בשל הפסקות החשמל

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

חגיגות יום העצמאות ה-236 של ארה"ב החלו ברגל שמאל: לפחות 17 בני אדם מתו בגל החום הכבד שתוקף את ארה"ב מאז יום שישי, ובסופות הקשות. יותר ממיליון בתים ב-11 מדינות, כולל רבים בסביבת וושינגטון, נותקו מחשמל, ומשפחות רבות נאלצו להסתפק הפעם בסנדוויצ'ים עם חמאת בוטנים במקום ההמבורגרים המסורתיים. חנויות מזון רבות נותרו ללא אספקה טרייה ובתחנות הדלק הורגש עומס.

בתי הקולנוע והקניונים מעולם לא היו מפוצצים יותר, בעיקר בשל תושבים שניסו להימלט ולו לכמה שעות מהטמפרטורות הבלתי נסבלות בבתים שנותרו לא מיזוג. גם בריכות שחייה רבות נסגרו והרשויות הוציאו תקנות חירום לשימוש במים "רק כשזה הכרחי". 

סקר של "ויזה" גילה ש-21 אחוזים מהאמריקאים לא יחגגו השנה כי אין להם כסף לחגוג, ובסקר של "רסמוסן" התגלה כי 19 אחוזים מהאמריקאים אינם יודעים בדיוק לאיזה אירוע היסטורי נקשר יום העצמאות. 

16 מתוך 16 |
צופים בזיקוקי דינור בוושינגטון די.סי. צילום: אי-פי
1 מתוך 16 |
ארה"ב חוגגת 236 שנות עצמאות צילום: אי-פי
2 מתוך 16 |
טקס השבעת אזרחים חדשים צילום: אי-פי

כמעט שני שלישים מהאמריקאים חגגו את 4 ביולי בפיקניקים, וקרוב ל-115 מיליון איש תכננו לצפות בזיקוקים. אך בקולורדו, בשל השריפות רחבות ההיקף, בוטלו הזיקוקים לכבוד החג בגלל חשש לשריפות נוספות. כמו כן, חל איסור של המושל לירות זיקוקים באופן פרטי. בניו יורק, לעומת זאת, למרות החשש מסופה הוחלט בכל זאת לחגוג את המצעד המסורתי של "מייסיז".

הנשיא אובמה בחר לפתוח את יום העצמאות באירוח טקס ההתאזרחות של 25 חיילים שהיגרו לאמריקה ממדינות שונות. בחדר המזרחי של הבית הלבן, שבו משפחות החיילים המתינו כ-40 דקות לתחילת הטקס, הכריז הנשיא: "איזו דרך נפלאה מזו לחגוג את יום העצמאות של הדמוקרטיה הוותיקה בעולם, מאשר עם אזרחיה החדשים! זה מזכיר לי שאנחנו מדינה שמתאחדת לא בידי מוצא אתני או דם משותף, אלא בנאמנות לרעיונות וערכים. זה כבוד גדול בשבילי להיות המפקד העליון שלכם".

אלה אאושבה, מהגרת מרוסיה וכיום נהגת ביחידת התמיכה של התותחנים, היתה בקבוצת החיילים שהורכה ממהגרים ממפיליפינים, אקוואדור, סין, גואטמלה, גינאה ומדינות אחרות שקיבלו אזרחות ביום העצמאות של ארה"ב בבית הלבן.

היא סיפרה כי היתה צפויה לקבל אזרחות בין כה וכה החודש ונדהמה כשהמפקד שלה מסר לה את ההזמנה לטקס בבית הלבן. "ראיתי את הנשיא והוא אמר לי שהוא גאה בשירות שלי. זו תחושה מדהימה", ציינה בהתרגשות. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ