לראשונה: חבר קונגרס התחתן עם בן זוגו

חבר הקונגרס הוותיק ברני פרנק, שיצא מהארון כבר ב-1987, נישא אתמול בטקס צנוע במסצ'וסטס לג'ים רידי, הצעיר ממנו ב-30 שנים

מייקל גרינבאום, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל גרינבאום, ניו יורק טיימס

חבר הקונגרס ברני פרנק פגש את בעלו לעתיד ג'ים רידי ב-2005. "אמרתי לו שאני מאוהב בו כבר 20 שנה", אמר רידי, שכנער שמע את הכרזתו הפומבית של פרנק בדבר היותו הומוסקסואל. פרנק בן ה-72 ורידי בן ה-42 נישאו אתמול (שבת) בניוטון, מסצ'וסטס, בטקס צנוע שערך המושל דוואל פטריק, על גדת הנהר צ'רלס. בין האורחים נראו ננסי פלוסי מנהיגת המיעוט בבית הנבחרים והסנאטור ג'ון קרי.

פרנק, דמוקרט ממסצ'וסטס, היה ב-1987 לחבר הקונגרס הראשון שהכריז בפומבי על היותו הומוסקסואל. כיום הוא הראשון בין חברי הקונגרס שמתחתן עם בן זוגו. בנדרים שהקריאו פרנק ורידי הבטיחו השניים "לאהוב זה את זה בקונגרס או לאחר היציאה לגימלאות", רמז להחלטת פרנק שלא להתמודד על תקופת כהונה נוספת.

רידי, נגר במקצועו, פגש את פרנק כאשר הגיע לאירוע התרמה בלוויית בן זוגו, רוברט פלמר שהכיר את פרנק בימים בהם שימש כיועץ למושל מייקל דוקאקיס. באותה תקופה שימש רידי כמטפל במשרה מלאה לפלמר שגסס ממחלה קשה.פלמר, שידע מה מצבו רצה דאג לעתידו של רידי ובשל כך הפגיש אותו עם פרנק, שמצדו התרשם עמוקות ממסירותו של רידי לבן זוגו.

השניים התיידדו, אולם רידי סירב לנטוש את פלמר ליותר משעות ספורות. ב-2007 מת פלמר, ופרנק טס למיין לנחם את רידי. ארוחות הערב המשותפות שלהם נמשכו והפכו למפגשים רומנטיים. "זה היה אפלטוני, אבל רציתי יותר מזה", אמר רידי.

לרידי הסתבר שזוגיות עם חבר קונגרס אינה דומה לזוגיות עם אדם אחר. סופי השבוע במיין הפכו ללילות בוושינגטון, עקב תפקידו של פרנק כיו"ר ועדת הכספים של הקונגרס, שבמסגרתו מילא תפקיד ראשי בניסוח חוקים להגברת השקיפות בשוקי ההון.

ברני פרנק (משמאל) וג'ים רידיצילום: אי-פי

בני הזוג דנו ארוכות בנושא הנישואים. פרנק רצה להתחתן כשהוא עדיין בוושינגטון, ואילו רידי חשש מתגובת הציבור. אולם, הוא זכר את תחושתו כתלמיד תיכון, כששמע את פרנק "יוצא מהארון". "הצעירים שיראו אותנו יחושו מחוזקים, ויוכלו להיות מי שהם באמת. זאת התחושה שיש לי. אני מרגיש שזה המעשה הנכון", אמר רידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ