מאות הפגינו בצרפת נגד התוכנית להוציא את הזנות אל מחוץ לחוק

אנשי תעשיית המין הפגינו נגד ההצעה להעניש בחומרה לקוחות של נערות ליווי. לדבריהם, חקיקה שכזו עשויה להפוך את הזנות למחתרתית ולסכן את הזונות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מאות מפגינים, ביניהם עובדי תעשיית המין, הפגינו אתמול (שבת) בפאריס נגד התוכנית להוציא את הזנות אל מחוץ לחוק. לטענת המפגינים, סילוק שיטת המין בתשלום תהיה פעולה שתביא יותר נזק מתועלת.

השרה לזכויות הנשים נז'אט ואלו-בלקאסם עוררה מהומה בסוף יוני, כשהכריזה על כוונתה להעניש את מי שמשלמים עבור מין, ולא את הזונות, במטרה להעלים את הזנות. ואלו-בלקאסם זכתה לתמיכת פמיניסטיות וכמה שרים בממשלה, אולם דבריה עוררו ביקורת חריפה באיגודי תעשיית המין. לטענת עובדי התעשייה, החקיקה תהפוך את העיסוק בזנות למחתרתי, דבר שיסכן את הזונות.

עשרות זונות התכנסו בכיכר פיגאל, קראו סיסמאות בזכות הזנות והניפו כרזות בנוסח "ענישת לקוחות = מוות לזונות" ו"גם המין הוא מקצוע". "לפני שהיא (ואלו-בלקאסם) יוצאת בהכרזות, כדאי שתכין שיעורי בית, כדי להבין את מצב הזנות", אמרה לכתב רויטרס מורגן מרטריי יו"ר איגוד עובדי המין שטראס. היא הוסיפה כי "המאבק בעבודות מתוך כפייה אינו מנוגד לרעיון של מתן זכויות למי שעובדים במקצוע הזה מתוך בחירה".

בצרפת, שבה כ-18 עד 20 אלף זונות, הזנות אינה מנוגדת לחוק, על אף שקיימים חוקים נגד סחר בנשים ושידול לזנות בפומבי. במדינות אחרות באירופה, כמו גרמניה והולנד, זונות רשומות משלמות מסים וזכאיות לביטוח בריאות, ואילו בשוודיה, קובעים החוקים ענישה מחמירה ללקוחות. התומכים בהחמרת החוקים מצביעים על התרחבות תופעת הזנות בערים הגדולות, תוצאה של הברחתן בכל שנה של מאות נשים מאסיה, אפריקה הצרפתית ומזרח אירופה לצרפת.

זונה מחופשת לשוטרת מפגינה בליון נגד חוק הזנות, שלשוםצילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ