זעם בצרפת על פרסום הקלטותיו של מוחמד מראח

משרד המשפטים הצרפתי יפתח בחקירת הדלפת קטעי השיחות שהתנהלו בין הרוצח מטולוז לבין המשטרה בעת המצור המשטרתי על ביתו

לה מונד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד

קרובי משפחה של שבעת בני האדם שנרצחו בידי מוחמד מראח במארס בצרפת, הביעו "זעם וזעזוע" משידור קטעי השיחות שהתנהלו בינו לבין המשטרה, בעת המצור המשטרתי על ביתו, והחליטו לפעול בדחיפות להוצאת צו מניעה להמשך השידור. כך הודיעו עורכי דין מטעמם.

בהקלטות ששודרו באחרונה ברשת TF1 הממלכתית, מצהיר מראח, טרוריסט איסלאמי שהיה אז בן 23, על נכונותו להמשיך במעשי הרצח, מגלה שהוא מקיים קשר עם ארגון אל-קאעדה. מראח מסביר כיצד הערים על המעקב המשטרתי עליו. מראח, צרפתי ממוצא אלג'יראי, רצח בחודש מארס שלושה חיילים צרפתים, ושלושה ילדים יהודים ואת אביהם; הוא נורה למוות בידי המשטרה בעיצומו של קרב יריות בטולוז, לאחר שסירב להסגיר את עצמו.

"הקורבנות מזועזעים משמיעת תוכן ההקלטות בטלוויזיה", אמרה עורכת הדין סמיה, מקטוף, המייצגת את משפחתו של אחד החיילים שנרצחו בידי מראח; "בקצב כזה, יעלו בקרוב לרשת גם צילומי וידיאו של מעשי רצח, והנזק שייגרם אז יהיה חסר תקנה", הוסיפה מקטוף לאחר שידור השיחות בין מראח למשטרה שכיתרה את ביתו בין 21 ל-22 במארס השנה. "אנחנו מתכוונים להגיש בקשה לפתיחת הליכי חרום להפסקת שידור קלטות אלה בתקשורת", הבהירה שותפתה עו"ד ביאטריס דוברויי. "זהו שידור שערורייתי", אמר פטריק קלוגמן, המייצג את משפחת האב ושלושת הילדים היהודיים שנרצחו בבית הספר בטולוז, שדבריו צוטטו בעיתון לה פיגארו.

מוחמד מראחצילום: אי-פי

שר הפנים מנואל ואלס הביע את צערו על שידור הקלטות "דווקא בשעה שהנושא נידון בערכאות משפטיות". לדבריו, לא ננקטו שום צעדים כדי לכבד את משפחות הקורבנות, וראוי לתהות כיצד השיגה הרשת את ההקלטות. בינתיים הודיע משרדו על פתיחת חקירה משטרתית לברור נסיבות הדלפת הקלטות. רשת TF1 טוענת שבידיה ארבע וחצי שעות של שיחות בין המשטרה למראח שהתנהלו ב 32 שעות המצור שכוחות הביטחון הטילו על ביתו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ