מצרים לקראת התנגשות |

למרות הצהרת הנשיא מורסי, הפרלמנט המצרי יפוזר

בית המשפט לענייני חוקה, שמזוהה עם הצבא, קבע כי פסיקתו לפני הבחירות נשארת בעינה, אך מורסי והאחים המוסלמים נחושים לכנס את הפרלמנט

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

בית המשפט העליון לענייני חוקה במצרים אומר כי פסיקתו בעניין פיזור הפרלמנט הינה סופית ואינה ניתנת לערעור. בית המשפט פרסם הערב (שני) הודעה שבה הסביר כי הפסיקה שלו הולמת את חוקת מצרים ומהווה פרשנות מחייבת לכל רשויות השלטון במדינה.

בית המשפט התייחס בזאת כי הפרלמנט ישוב להתכנס על אף החלטת בית המשפט. הודעתו של עוררה סערה ציבורית גדולה והדבר עלול להוביל להתנגשות בין הצבא המיוצג על ידי המועצה הצבאית העליונה לבין האחים המוסלמים שמורסי הוא אחד מראשיהם.

מוקדם יותר היום הודיע יו"ר מועצת העם, סעד אל-קטאטני (אף הוא בכיר באחים המוסלמים) כי הפרלמנט יתכנס מחר בצהריים. לא ברור כיצד יפעל הצבא והיום נערכה ישיבת חירום למועצה הצבאית בנושא.

מוחמד מורסי ומוחמד חוסיין טנטאוויצילום: אי–פי

לעת עתה למורסי אין את היכולת למנוע מהצבא מלחסום את הכניסה לפרלמנט מחר אולם במועצה הצבאית מבינים כי אם יפעלו פיזית לעשות זאת הדבר עלול להוביל להפגנות סוערות ברחבי מצרים.

ההחלטה של בית המשפט לענייני חוקה במצרים מערב הבחירות לנשיאות התייחסה לבחירתם של כשליש מהצירים בבית התחתון, שאמורים היו להיבחר להתמודדות על מושבים עצמאיים אך כמעט כולם עשו זאת במסגרת השתייכותם למפלגה כזו או אחרת. וכך למעשה חיזקה תנועת האחים המוסלמים את הישגה בבחירות שהיו אמורים להיבחר על פי רשימות מפלגתיות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ