הצעת חוק בגרמניה |

שתיית אלכוהול במקומות ציבוריים - בליווי מבוגר בלבד

בשנת 2010 עלה ב-3% מספר בני הנוער הגרמנים שאושפזו בגלל הרעלת אלכוהול ביחס לשנה קודם לכן. ביקורת חריפה מתוך הקואליציה של מרקל

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

השרה לענייני משפחה בגרמניה, כריסטינה שרדר, מקדמת הצעת חוק שנויה במחלוקת לפיה ייאסר על בני נוער ללכת למופעים המתקיימים בשעות הערב או לשוקי חג המולד ללא מלווה מבוגר. זאת כחלק מהמאבק שמנהלת ממשלת גרמניה בשתיית אלכוהול בקרב בני נוער. על פי נתונים שהתפרסמו, בשנת 2010 עלה ב-3% מספר הצעירים בגילאי 15-20 שהגיעו לבתי חולים בגלל הרעלת אלכוהול ביחס ל-2009.

על פי הצעת החוק, בני נוער מתחת לגיל 16 לא יורשו להשתתף במופעים פומביים שבהם ניתן לרכוש אלכוהול אחרי השעה 20:00 וצעירים בגילאים 16 18 לא יורשו להשתתף בהם אחרי חצות. בני הנוער יורשו להישאר באתרי הבילוי אחרי השעות האמורות רק אם יהיו בלוויית הוריהם או עם מבוגר בעל סמכות המקבילה לסמכות הורית. גיל המלווה יהיה חייב להיות מעל 21. הצעת החוק מתייחסת למופעי מוזיקה שונים, שוקי חג מולד ושידור אירועי ספורט באזורים שבהם מתכנסים אוהדים.

אוהדי נבחרת גרמניה חוגגים במהלך אליפות אירופה בכדורגלצילום: רויטרס

ההצעה כבר מעוררת ביקורת חריפה מצד חברים בקואליציה השלטת של הקאנצלרית אנגלה מרקל. המפלגה הליברלית, השותפה הזוטרה בממשלה הגרמנית, פרסמה הודיעה לפיה הצעותיה של שרדר אינן ניתנות לביצוע. משרד הכלכלה, שבראשו עומד יו"ר המפלגה פיליפ רסלר, הודיע כי התוכנית תיפגע בחייהם הפרטיים של האזרחים וכי יהיו להן השלכות שליליות על מארגני אירועים ציבוריים. לדברי רסלר, שימוש מופרז באלכוהול קורה לעתים קרובות יותר במקומות פרטיים מאשר ציבוריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ