ננזפה הרשת ששידרה את הקלטות מראח

הגוף המפקח על השידור בתקשורת בצרפת זימן נציגים של כל הרשתות ששידרו את ההקלטות, אך נזף רק ב-TF1 משום ששידרה אותן ראשונה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

תחנת שידור מובילה  ננזפה השבוע על החלטתה לשדר הקלטות של חילופי הדברים האחרונים בין הרוצח מטולוז, , לבין חוקרים שהיו אתו במשא ומתן בעת המצור שהטילה המשטרה על הבית שבו התבצר.

שידור ההקלטות, שבהן נשמע מראח מלגלג על המשטרה ואומר שהוא אוהב את המוות יותר מאשר את החיים, עורר שוב סערת רגשות, שלושה חודשים בלבד אחרי שהצעיר האלג'ראי-צרפתי בן ה-23 הרג שבעה בני אדם

הגוף המפקח על השידור בתקשורת האלקטרונית בצרפת, סי-אס-אי, זימן נציגים של כמה רשתות טלוויזיה ותחנות רדיו ששידרו את ההקלטות, אך נזף רק ברשת TF1 משום ששידרה אותן ראשונה ולא פרסמה אזהרות מספיקות על אופיים המזעזע של הדברים.

מוחמד מראח, מבצע הפיגוע בבית הספר "אוצר התורה" בטולוזצילום: רויטרס

"הזדעזעתי מההחלטה לשדר (את ההקלטות) לנוכח המחשבה על משפחות הקורבנות, על אלה שנפצעו או נפגעו בדרך כלשהי מהאירועים האלה", אמר נשיא סי-אס-אי מישל בויון במסיבת עיתונאים. "אנחנו מתכוונים להזכיר לראשי תחנות הטלוויזיה את האחריות המוטלת עליהם", ציין.

הנזיפה אינה כוללת קנס, אבל כופה על הרשת לבחון מחדש את נוהלי הטיפול בחומר רגיש; אם יישנה המקרה, הרשת עלולה להיקנס.

בחודש מארס שלושה צנחנים ופתח באש לעבר בית ספר יהודי בטולוז, שבו רצח ארבעה אנשים, מתוכם שלושה ילדים. הוא נהרג בקרב יריות עם המשטרה בתום מצור של 32 שעות שהטילה על ביתו.

קטעי ההקלטות, שאפשר לשמוע באתרי אינטרנט שונים, מלמדים שמראח שלט לחלוטין במעשיו. בקול צלול ובוטח אמר לחוקרים שאינו פוחד למות; על מעשי הרצח בבית הספר היהודי אוצר התורה אמר שלא תכנן אותם: "כן, התכוונתי לעשות את זה, אבל זו לא היתה המטרה שלי כשקמתי באותו בוקר; פשוט עליתי על הקטנוע שלי ועצרתי שם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ