בכיר שלישי במודיעין הגרמני התפטר בעקבות מחדל בחקירת תא טרור ניאו-נאצי

ראש שירות המודיעין הפנימי במדינת המחוז סקסוניה הוא הבכיר האחרון שנפגע בעקבות חשיפת אי סדרים בניהול חקירת המחתרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קצין בכיר בשירות המודיעין הגרמני הודיע אתמול (רביעי) שהוא פורש מתפקידו בעקבות כישלון החקירה בעניין תא טרור ניאו-נאצי, שהרג תשעה בני אדם ופעל במדינה כעשור.
ריינהארד בוס, ראש שירות המודיעין הפנימי במדינת המחוז סקסוניה, הוא הקצין הבכיר השלישי שפורש בעקבות חשיפת אי סדרים בניהול חקירת "המחתרת הנציונל-סוציאליסטית (NSU)".

חברי הארגון הניאו-נאצי אחראים כפי נראה לרצח תשעה מהגרים ושוטרת גרמניה בין 2000 -2007, ולסדרת מעשי שוד. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל התנצלה בפני משפחות הקורבנות על הכשלים בחקירה.

שר הפנים הגרמני, מרקוס אולביג, הודיע לפרלמנט כי בוס ביקש לפרוש בגין "טעויות חמורות של עובדים מסוימים". בשבוע שעבר הודיע היינץ פרום, ראש שירות המודיעין של גרמניה, שבדעתו לפרוש. ראש שירות המודיעין של תורינגן, תומס זיפל, החליט לצאת לפנסיה מוקדמת.

בחודשים האחרונים ניצב הארגון במרכז שערורייה ציבורית ותקשורתית, לאחר שנכשל בחשיפת תא הטרור הניאו-נאצי, המחתרת הנציונל סוציאליסטית. המחתרת פעלה בגרמניה באין מפריע במשך יותר מעשור ורצחה לפחות תשעה מהגרים טורקיים ושוטרת גרמנייה ממוצא יווני על רקע לאומני וגזעני. הפרשה הוגדרה בתקשורת הגרמנית "הכישלון המודיעיני הגדול ביותר מאז איחוד גרמניה",שכן חברי המחתרת נעלמו מהרדאר של הרשויות בגרמניה ונחשפו לגמרי במקרה רק בחודש נובמבר שעבר, לאחר ששניים מהם התאבדו בתום שוד בנק וחברתם הסגירה את עצמה לאחר ששרפה את ביתם.

בתקשורת הגרמנית נחשפו בחודשים האחרונים מחדלים מודיעיניים ומבצעיים, שמהם עולה כי ניתן היה לעצור את סדרת מעשי הרצח ולעלות על עקבותיה של המחתרת אם הרשויות היו משתפות פעולה ביניהן ומייעלות את עבודתן.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ