לפחות 92 הרוגים בפיצוץ מכלית דלק בדרום ניגריה

המכלית התנגשה בשלושה כלי רכב, התהפכה והחלה לדלוף. מאות אזרחים התגודדו במקום כדי לאסוף את הדלק ואז אירע פיצוץ גדול

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

לפחות 92 בני אדם, בהם נשים וילדים, ניספו בצהריים (חמישי) כתוצאה מהתנגשות מכלית דלק בשלושה כלי רכב בדרום ניגריה. עדי ראיה סיפרו כי כתוצאה מהתאונה, התהפכה המכלית ודלק החל להישפך ממנה. תושבים רבים התקהלו במקום על מנת לאסוף את הדלק אך אז אירע פיצוץ גדול והמכלית עלתה בלהבות.

"בשעות הבוקר (שעון מקומי) התהפכה מכלית בכביש הראשי מזרח-מערב שבדלתת נהר הניגר. מאות התגודדו במקום כדי לאסוף את הדלק, אלא שאז פרצה אש וכתוצאה מכך נהרגו רבים", סיפר דובר המשטרה האזורית. לדבריו, מוקדם עדיין לקבוע את מניין ההרוגים הסופי.

לפחות 35 מנפגעי התאונה אושפזו בבתי חולים באזור. הפיצוץ הגדול גרם לשריפה אשר פגעה גם בכפר הסמוך אוקוגבה, שחלק מבתיו נשרפו. בעשור האחרון הקצתה ממשלת ניגריה כספים רבים לשיקום הכביש, אך השחיתות הגדולה במדינה מעכבת את יישומה פעם אך פעם. למעשה, רק חצי מהתוכניות המתוקצבות על ידי ממשלת ניגריה יוצאות בסופו של דבר אל הפועל כתוצאה משחיתות.

אזרח ניגריה סמוך לזירת פיצוץ דלק בלאגוס. מאות נהרגים בפיצוצים מסוג זה מדי שנהצילום: רויטרס

תאונות כתוצאה מפיצוצי דלק נפוצות מאוד באזור ייצור הנפט שבדרום ניגריה, הנחשבת לאחת מיצואניות הנפט הגדולות בעולם. אלא שרבים מהתושבים חיים על פחות משני דולר. מאות נהרגים מדי שנה בעת שהם מנסים לאסוף דלק ממכליות או מצינורות דולפים.

יתרה מכך, רמת הכבישים בדרום ניגריה גרועה מאוד, דבר שהופך את הסכנה להתהפכות מכליות לגדולה יותר. בעשור האחרון הקצתה ממשלת ניגריה כספים לשיקום הכביש, אך השחיתות הגדולה במדינה מעכבת אותה פעם אך פעם. למעשה, רק חצי מהתוכניות המתוקצבות על ידי ממשלת ניגריה יוצאות בסופו של דבר אל הפועל כתוצאה משחיתות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ