ממשלת גרמניה נגד ביהמ"ש: תאפשר מילת ילדים

דובר מטעם הממשלה הודיע כי בניגוד לפסיקת בית המשפט בקלן מהחודש שעבר, מוסלמים ויהודים יוכלו להמשיך ולקיים את "המנהג העתיק של המילה"

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

גרמניה תאפשר להורים מוסלמים ויהודים להמשיך לקיים את טקס המילה בילדיהם, חרף פסיקת בית המשפט בקלן מהחודש שעבר. שטפן זייברט, דובר מטעם הממשלה הגרמנית בראשות הקאנצלרית, אנגלה מרקל, אמר היום (שישי) בברלין כי הממשלה מחוייבת להגן על חופש הדת, שכולל את "המנהג העתיק של המילה", כל עוד היא מבוצעת באופן אחראי

לדבריו, כמה משרדי ממשלה פועלים בימים אלה למציאת פתרון מהיר לסוגיה. "לכולם בממשלה ברור מאוד: אנחנו רוצים חיים יהודיים ומוסלמיים דתיים בגרמניה", סיכם.

ההודעה של ממשלת גרמניה היא אות חיובי ביותר בשביל הקהילה היהודית באירופה, ובאה יום לאחר מסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס "ועד רבני אירופה", שבה התריע כי "איסור המילה הוא הגרוע מאז השואה". יו"ר הארגון, הרב הראשי של מוסקווה, פנחס גולדשמיט, אמר אתמול במסיבת עיתונאים בברלין, כי איסור המילה הוא "איום קיומי על הקהילה בגרמניה". לדבריו, אם תאומץ פסיקת בית המשפט בקלן, שאסר בחודש שעבר על מילה מטעמים דתיים, "אינני רואה עתיד ליהודים בגרמניה".

ברית מילהצילום: לימור אדרי

בחודש שעבר פסק בית משפט מקומי בעיר קלן, כי מילת ילדים אינה חוקית בשל הפגיעה בשלמות הגוף של הילד. הפסיקה עוררה מחאה חריפה בקרב ארגונים יהודיים ומוסלמים, ונידונה בשבוע שעבר גם בכנסת.

הפסיקה התקבלה לאחר ניתוח מילה כושל, שביצע רופא מוסלמי בילד בן ארבע בעיר. לאחר שהילד דימם במשך יומיים, הוא הובהל לחדר המיון. כשהמידע על כך הגיע לידי הרשויות, הוחלט להגיש תביעה נגד הרופא. תחילה, דחתה ערכאה נמוכה (המקבילה לבית משפט שלום בישראל) את התביעה. לאחר מכן ערערו הרשויות, וכעת בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ