הצרות מבית הרסו לפרנסואה הולנד את חגיגות הבסטיליה

מצעד צבאי ומופע אירובטי קידמו את פניו של נשיא צרפת בהופעתו בשאנז אליזה. אלא שפרשת "טוויטרגייט", בכיכוב רעייתו, אינה מוסיפה לו בריאות

אי-פי
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי
גרדיאן

פרנסואה הולנד, ציין אתמול (שבת) את יום הבסטיליה הראשון שלו בתפקיד נשיא צרפת והשתתף בחגיגות ה-14 ביולי בפאריס. הולנד סקר מסדר של יחידות רגלים וטנקים ועקב אחרי מופע אירובטי בו השתתפו צנחנים אשר נחתו הישר בשדרות שאנז אליזה. את האירוע סגר מופע זיקוקין מרהיב.

החגיגה בצבעי הטריקולור (אדום, כחול, לבן) התקיימה במזג אוויר נוח, טוב בהרבה מזה שליווה את הולנד בפעם הקודמת שבה הופיע בשדרות המפורסמות שבמרכז פאריס. אז, באירוע הכתרתו לנשיא, נאלץ הולנד להתמודד עם גשם שוטף שלא פסק ולא לדקה.

אלא שהחגיגה לציון יום עצמאותה ה-223 של צרפת, העניקה להולנד רק פסק זמן קצר מהקרע המשפחתי בו הוא נתון, ובו לוקחים חלק זוגתו הנוכחית ואלרי טרירוויילר, זוגתו לשעבר סגולן רויאל ובנו תומא הולנד. תחילתה של הפרשה, שזכתה לכינוי "טוויטרגייט", בציוץ שפרסמה טרירוויילר בדף הטוויטר שלה, ובו גילתה שהיא תומכת ביריבה של רויאל בבחירות לאסיפה הלאומית. רויאל אכן כשלה בסופו של דבר בבחירות שהתקיימו באזור ההצבעה שלה, ולא נבחרה.

אלא שהמעשה של טרירוויילר, עיתונאית במקצועה, התקבל כנקמה פרטית שהוצאה שללא לצורך אל הזירה הציבורית. הולנד, שנמנע עד כה מלהתייחס לפרשה, שבר אתמול את שתיקתו בראיון טלוויזיוני לרגל יום הבסטיליה והבטיח כי המבוכה שעוררה הפרשה לא תחזור על עצמה. "אני בעד הפרדה ברורה בין החיים המקצועיים לחיים הפרטיים. מריבות פרטיות צריכות להיפתר באופן פרטי", אמר.

על פי הדיווחים בצרפת, הולנד וילדיו זעמו על המעשה של טרירוויילר, אבל השתדלו לשמור על המריבה הרחק מעיני הציבור. מי שלא התאפק הוא הבן תומא, אחד מארבעת ילדיהם המשותפים של הולנד ורויאל, שאמר בשבוע שעבר בראיון לשבועון "לה פואן" כי טרירוויילר פוגעת בתדמית הנורמלית של אביו.

פרנסואה הולנד וואלרי טרירוויילר בשדרות שאנז אליזה, אתמול בפאריסצילום: רויטרס

"ידעתי שיום אחד היא תעשה משהו, אבל לא כזה דבר. זה היה ממש זעזוע. התעצבתי בגלל אבא שלי. הוא שונא שחייו הפרטיים הופכים נושא לשיחה. אוסיף מה שרבים כבר חשבו בעניין הזה: זה שבר את התדמית הנורמלית שאבי בנה", אמר.

מאז התפוצצות הפרשה שומרת טרירוויילר על פרופיל נמוך. היעדרותה בלטה מאוד בביקורו של הולנד אצל מלכת בריטניה בשבוע שעבר. גם הבן תומא, בן 27, בחר להוריד פרופיל ובציוצו האחרון כתב: "כרגע אני לא מצייץ". ארמון האליזה ניסה להוציא את העוקץ מהערותיו של הבן, ודוברי הנשיא מסרו כי הדברים נאמרו במסגרת "ראיון פרטי". גם תומא טוען שכמה מדבריו הוצאו מהקשרם. פרשת טוויטרגייט היתה ועודנה נושא בוער בתקשורת הצרפתית ונראה כי המילה האחרונה בעניין טרם נאמרה.

מגדל אייפל על רקע חגיגת הזיקוקין בפאריס, אמשצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ