האם המקקים האדומים פלשו לנאפולי

חוקרי החרקים אמנם מכחישים אבל בינתיים מבול של דיווחים ובעיקר שמועות על מתקפת ג'וקים ענקיים על העיר שנושאים עמם מחלות קטלניות

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

זה התחיל עם מבול של דיווחים על מתקפת מקקים אדומים ענקיים שלא רק מניסים את המין הנפוליטני השחור, אלא גם נושאים עמם מחלות קטלניות. ולאיש לא היה איכפת שרשויות העיר וגורמים רשמיים במערכת הבריאות הכחישו מכל וכל את הדיווחים: הקיץ הגיע - עונת מלפפונים ומקקים בתקשורת האיטלקית - והסיפור התפשט כאש בשדה קוצים למרות מחאות חוקרי החרקים.

שפע התיאורים על פלישת המקקים הענקיים בתקשורת הולידו בהלה, זעם, וגם בדיחות. "כל מי שמגיע לנאפולי רוצה להישאר, אפילו המקקים", אמרה תושבת מקומית בכיכר העיר. ראש העיר, לואיג'י דה מג'יסטריס, שופט לשעבר שנבחר לפני כשנה לתפקידו, אמר שאין יסוד לדיווחים על בהלת המקקים הענקיים וציין שפרקליטי העירייה קיבלו הוראה להגיש תביעה משפטית נגד כל כלי תקשורת הפוגע בתדמיתה של העיר (משימה לא קלה בעיר שנודעה לשמצה בשל הפשיעה המאורגנת בה וערמות הזבל בחוצותיה).

ראש העיר הרחיק לכת ורמז שהדיווחים הם חלק ממזימה לפגוע בעירייה ובהנהגה הפוליטית המתהווה פוליטיקאים בה. על פי פרשנותו, הצלחת יוזמת הניקיון של העירייה, מרגיזה את מישהו. "זו סוגיה שראשיתה עוד ב 1861, סוגיית איחוד איטליה", אמר דה מג'יסטריס בריאיון. "באיטליה יש מי שלא מרוצה מהעובדה שמתחילה להתהוות הנהגה בנאפולי".
בעיניו של אורח מזדמן מרכז העיר נראה נקי ממקקים, ובעלי עסקים בוויה צ'יאיה, מדרחוב שוקק בלב נאפולי, אומרים שיש הגזמה רבה בתיאור הבעיה; תושבים מקומיים אחרים אומרים ששמעו על המקקים הפולשים, אבל לא ראו אותם.

האם המקקים האדומים תוקפים את נאפוליצילום: רויטרס

אנטומולוגים איטלקים מופתעים שהנושא עלה בכלל לכותרות. "בכל עיר יש מקקים ובתקופות חמות אוכלוסייתם גדלה, אבל זו אינה בעיה", אומר פיירו ראוודי, מנהל המכון לאנטומולוגיה ופתולוגיה של הצמח באוניברסיטת קטוליקה דל סאקרו קואורה בעיר פיאצ'נזה שבצפון.
הזעקה נגד המקקים נעשתה רמה יותר לאחר שהמין הפולש זוהה כמקק אמריקאי ונטען שהשמיד המין השחור המקומי. "הם אכלו אותם, הם משמידים את המין המקומי", טענה מריה טקיאסי, מרצה לרפואה מונעת באוניברסיטה פדריקו השני בנאפולי, שאינה אנטומולוגית אבל שחששותיה פורסמו בהרחבה בתקשורת האיטלקית וסייעו ללבות את ההיסטריה. לואיג'י סווסטאן, מוכר עיתונים בוויה צ'יאיה, לא מוטרד. "הכול מעשיות; איש בעיר לא יטען שאין בעיות בנאפולי, אבל המקקים אינה אחת מהן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ