רומני משיב אש: "ממשל אובמה העניק הטבות לעסקים שתרמו לו"

בניסיון להסיט את תשומת הלב מפרשת "ביין קפיטל", תקף רומני את נשיא ארה"ב. מקיין: "פיילין היתה מועמדת טובה מרומני לסגנות הנשיא"

הארץ וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ וגרדיאן

בניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית מפרשת "ביין קפיטל" המזיקה לתדמיתו, פתח באחרונה המתמודד הרפובליקאי לנשיאות, מיט רומני, במתקפה על הנשיא אובמה על כך שהעניק, לטענתו, יחס מועדף לאנשי עסקים שתרמו לו בבחירות לנשיאות.

בשורה נדירה של ריאיונות ביום שישי, לא הצליח רומני להשתיק את סוגיית ביין. אבל בריאיון לרשת פוקס שלשום (שני), אימץ קו התקפה חדש וטען שממשל אובמה העניק הטבות לעסקים שתרמו למערכת הבחירות שלו. "אם אתה תורם לברק אובמה, העסק שלך עשוי לקבל מהממשלה מיליארדים או מאות מיליוני דולר במזומן; אני חושב שזה לא בסדר", אמר לפוקס."אני חושב שזה מסריח עד השמים, ואני חושב שהממשל חייב להסביר איך ייתכן שהם שוקלים לתת כסף לעסקים שתורמים למסע הבחירות שלו", הוסיף.

במחנה אובמה דחו את הטענות להעדפת מקורבים וטענו שרומני רק מנסה להסיט את תשומת הלב מסערת ביין. הפרשה מתמקדת בחלקו של רומני בחברה מ-1999 עד 2002, שבהן פיטרה עובדים והעבירה משרות למדינות אחרות. להגנתו הוא טען שבשנת 2002 ארגן את אולימפיאדת החורף בסאלט לייק סיטי, ושמחודש פברואר 1999 לא היה מעורב בהליך קבלת ההחלטות בחברת ביין.

רומני בכנס בחירות בפנסילבניה, אתמולצילום: אי-פי

בשיחה טלפונית עם כתבים אמר אחד מיועציו הבכירים של רומני, אד גילפסי, שאובמה הביא עמו לוושינגטון סגנון פוליטי של מתן הטבות לאנשים בעלי קשרים פוליטיים "נוסח שיקגו"; מטה רומני לא נקב עם זאת בשמות של אנשים או חברות.

בתוך כך, בריאיון שערך אתמול הסנאטור ג'ון מקיין, שהתמודד לנשיאות בשנת 2008, הוא ציין כי בחר בשרה פיילין לעמוד לצידו משום שהיתה מועמדת "טובה יותר" מרומני. את הדברים אמר מקיין לאחר שנשאל האם מעורבותו של רומני בחברת ביין קפיטול הורידה את מועמדותו לסגנות נשיא ב-2008 מהפרק. מקיין ענה על כך בשלילה, וציין כי פיילין היתה המועמדת המתאימה ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ