משפטן ישראלי מונה לתפקיד בכיר בוועדה למאבק בטרור באו"ם

הד"ר דודי זכריה ישמש כמתאם משפטי בוועדת מוע' הביטחון באו"ם שעוסקת בטרור עולמי. בעבר שימש נציג המדינה והיועמ"ש לממשלה בנושאי טרור

חמי שלו
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
ארה"ב

בצעד השובר סטריאוטיפים מקובלים לגבי האו"ם, המשפטן הישראלי, הד"ר דודי זכריה, מונה לאחרונה לתפקיד בכיר במועצת הביטחון והוא ישמש כמתאם המשפטי של הזרוע המבצעת של ועדת הטרור של המועצה (CTED).

זכריה, המשמש זה שש שנים כיועץ משפטי של הוועדה, יעמוד בראש קבוצת היועצים המשפטיים של הוועדה וישמש יועצה המשפטי הבכיר.

זכריה, יליד נתניה, בן 43, שימש בעבר כסגן בכיר לפרקליט המדינה, וייצג את המדינה בפני בית המשפט העליון במשפטים שונים הנוגעים לטרור. הוא גם ייצג את היועץ המשפטי לממשלה בפני ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת. זכריה הוא בעל תואר שני במשפטים ובעל תואר ד"ר לפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב ושימש באחרונה כעמית אורח במרכז לביטחון לאומי באוניברסיטת קולומביה בארצות הברית. באחרונה ראה באור בישראל ספרו "בית המשפט העליון, דיאלוג וטרור, מרצח רבין ועד מבצע עופרת יצוקה" בהוצאת האוניברסיטה העברית בירושלים.

ועדת הטרור של האו"ם הוקמה בעקבות אסון התאומים ב-2001 כדי לוודא שמדינות העולם מיישמות את החלטות מועצת הביטחון בנוגע למאבק בטרור. הזרוע המבצעת של הוועדה הוקמה בעקבות הפיגועים במדריד במארס 2004, והיא כוללת עשרות מומחים בינלאומיים למאבק בטרור, המדווחים לה כיצד מקיימות מדינות העולם את התחייבויותיהן בהתאם להחלטות מועצת הביטחון.

ד"ר דודי זכריה

בתפקידו החדש יהיה זכריה אחראי על כל ההיבטים המשפטיים הכרוכים בעבודת הוועדה ואחראי על יועציה המשפטיים בתחומים השונים הקשורים למאבק בטרור, ממימון, הלבנת הון, בקרת נשק, הסגרה, העמדה לדין ועד לשמירה על הגבולות ודיני תעופה.

פיטר יאו, מנכ"ל עמותה שנטלה על עצמה לשפר את היחסים בין ארצות הברית לאו"ם, בירך על מינויו של זכריה ואמר כי "הוכיח פעם אחר פעם את יכולתו לשמש מנהיג במאבק הבינלאומי נגד הטרור". מקורות בניו יורק ציינו כי מינויו של זכריה עתיד לשמש כאחד הנימוקים שנועדו לשכנע מחוקקים אמריקאים שלא לקצץ בתקציבים שארצות הברית מעבירה לאו"ם.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ