קים ג'ונג און מינה את עצמו לדרגה הגבוהה ביותר בצבא

מנהיג צפון קוריאה קיבל דרגת "מרשל", הדרגה הגבוהה במדינה, במינוי שמחזק עוד יותר את כוח כשליט המדינה הענייה, המחזיקה בצבא של 1.2 מיליון חיילים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, קיבל דרגת "מרשל", הדרגה הגבוהה ביותר בצבא המדינה, תוספת לרשימת התארים המפוארת שלו. מינוי זה מחזק עוד יותר את כוחו כשליט המדינה הענייה והמבודדת, המחזיקה בצבא המונה 1.2 מיליון חיילים.

הדרגה הוענקה לקים השבוע, בעקבות הדחת הרמטכ"ל, ופורסמה למחרת בתקשורת הממלכתית. בכך הושלם תהליך עלייתו של קים לשלטון בעקבות מותו של אביו, קים ג'ונג-איל, בחודש דצמבר. קים משמש ראש מפלגת הפועלים של קוריאה ויו"ר מועצת ההגנה הלאומית.

ביום ראשון הדיח קים מתפקידו את הרמטכ"ל רי יונג-הו, שנחשב מקורב לאביו המנוח, קים ג'ונג-איל. סילוקו של רי נחשב בעיני רבים לחלק מטיהור של שורות הצבא. במקומו מונה איש צבא אלמוני יחסית, היון יונג-צ'ול

קים עם הרמטכ"ל המודח, יונג-הו (שמאל) צילום: אי-פי

קים עלה לשלטון כנצר לשושלת מנהיגים אותה הקים סבו, קים איל-סונג, מייסד צפון קוריאה שנחשב עד היום לנשיאה הנצחי."פולחן האישיות סביב משפחת קים עבר עתה במלואו לקים ג'ונג-און", אמר דניאל פינקסטון מהארגון להתמודדות עם משברים בינלאומיים, שביקר בצפון קוריאה בתחילת החודש ודיבר עם עיתונאים בסיאול ביום שלישי.

בזמן הקצר שחלף מאז ירש את השלטון מאביו, ניכר שינוי חד באווירה בשלטון, לכל הפחות למראית עין. צפון קוריאה סבלה תחת ידו הקשה של קים ג'ונג-איל מבידוד בינלאומי, עוני קשה ודיכוי פוליטי קיצוני. גם כעת היא נתונה בבידוד בינלאומי בעקבות סנקציות שהטילו עליה מדינות העולם, בגלל תוכנית הגרעין ותוכנית הטילים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ