מת עומאר סולימאן, יד ימינו של מובארק

ראש המודיעין המצרי לשעבר ומקורבו של מובארק מת בבדיקה שערך בבית חולים בארה"ב. כשהציג את מועמדותו לנשיאות טען כי מאיימים על חייו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עומר סולימאן, מפקד כוחות המודיעין לשעבר במצרים וסגנו של הנשיא חוסני מובארק מת היום (חמישי) בזמן בדיקה רפואית שערך בארה"ב. כך דווחה הטלוויזיה הרשמית של מצרים.

סולימאן הציג את מועמדותו לנשיאות מצרים בבחירות האחרונות אולם מועמדותו נפסלה על ידי ועדת הבחירות המרכזית. הוא היה האדם המקורב ביותר למובארק ולגורמים רבים במערב, על כן ספג ביקורת רבה. הוא אף טען כי גורמים הקשורים לאחים המוסלמים מאיימים על חייו.

מאות אלפי אזרחים מצרים, רובם תומכים של האחים המוסלמים, אבל גם כאלה שנמנים על התנועות החילוניות, הפגינו מדי יום בכיכר תחריר נגד מועמדותו לנשיאות. המפגינים נשאו שלטים שבהם נראה סולימאן על רקע דגל ישראל, וסיסמאות שקוראות "סולימאן וישראל יד אחת". סולימאן היה גם מעורב במגעים לשחרור גלעד שליט.

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, שהיה מקורב לו מסר כי הוא "חש צער עמוק על מותו של עומר סולימאן, פטריוט מצרי וערבי, מנהיג חשוב שתרם רבות לביטחונה ולחוסנה של מצרים. עומר סולימאן שבפעילותו הרבה, באישיותו ואמינותו תרם תרומה משמעותית ליציבות במזרח התיכון. כמו כן יש לו תרומה משמעותית לתחזוקתו ושמירתו של הסכם השלום בין ישראל למצרים, אותו ראה כאינטרס מצרי אסטרטגי חשוב. ובנימה אישית אוסיף: אתגעגע אליו".

סולימאן וברק באוגוסט 2008. היה מקורב למערבצילום: ניר כפרי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ