היסטוריה של לבנים |

חוקרים מצאו חזיות בנות 600 שנה

ארכיאולוגים מצאו בטירה אוסטרית חזיות ותחתונים מתקופת ימי הביניים. עד כה סברו שהחזיות יוצרו במאה ה-20 בתקופה בה השתחררו הנשים מהמחוכים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

תגלית מהפכנית עשויה לשנות את תולדות הביגוד התחתון. נשים לבשו חזיות גם לפני 600 שנה. מאוניברסיטת אינסברוק נמסר כי ארבע חזיות עתיקות התגלו בין יותר מ 2,700 פרטי בד, פשתן או פשתן מעורב בכותנה, שהיו קבורות תחת ערימת אדמה, פיסות עץ, קש ועורות באוסטריה.

דובר מטעם אוניברסיטת אינסברוק שבאוסטריה אמר אתמול (רביעי) שארכיאולוגים מצאו בטירה אוסטרית ארבע חזיות פשתן מתקופת ימי הביניים.

"ארבעה פריטים מפשתן נראים כמו חזיות בנות ימינו" עם גביעים בגדלים שונים, כתפיות
ורצועה אחורית שחוברה ישירות לגביעים. מדובר בפריט שלא נועד להיות פונקציונלי בלבד. לפי הודעת האוניברסיטה, החזיות היו מקושטות בתחרה, ככל הנראה כדי לסבר עיני מחזרים פוטנציאלים.

מומחי אופנה הגדירו את התגלית כמפתיעה, כיוון שעד כה סברו שהחזיות הופיעו לפני כמאה שנה, בתקופה בה השתחררו הנשים מהמחוכים.

חזייה בת 600 שנה צילום: אי-פי

אולם כעת נראה שהחזייה נולדה האשונה, ואחריה הופיע המחוך. אוצרת האופנה של מוזיאון לונדון, הילרי דייווידסון, אמרה כי אחת החזיות שנמצאו בטירה "נראית בדיוק כמו חזייה בת ימינו", והוסיפה כי "אלה ממצאים מדהימים".

ביאטריקס נוץ, שעמדה בראש צוות הארכיאולוגים, הסבירה מדוע בגדי הפשתן שהתגלו ב 2008, לא הגיעו לכותרות עד כה. לדבריה, היה צורך לבדוק את הפריטים ולתארך אותם בעזרת פחמן כדי לוודא את מקוריותם, פעולות שדורשות זמן. לפני שנה דיווחה נוץ על הממצאים בהרצאה שנשאה, אולם המידע לא יצא מהמסגרת האקדמית, עד לפרסום כתבה בנושא בערוץ ההיסטוריה של הבי-בי-סי.

"לא האמנו למה שראינו", אמרה נוץ, שהוסיפה כי "למיטב ידיעתנו, במאה ה 15 לא היו מלבושים דמויי חזיות". ציורי נשים מאתה תקופה אינם חושפים את מה שנשים לבשו מתחת לשמלותיהן, אמרה דייווידסון, שהגדירה את הממצאים כ"חוליה החסרה" בהיסטוריה של הביגוד הנשי התחתון.

תחתונים מלפני 600 שנה צילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ