הפרלמנט הגרמני: יש להתיר לבצע מילה בילדים בגרמניה

ההצהרה עליה הצביעו מנוגדת לקביעת ביהמ"ש בקלן שאסר על קיום הטקס ונועדה בעיקר להרגיע את החששות ולמתן את הביקורת שנשמעה על גרמניה בעקבות פסיקתו

עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת

הפרלמנט הגרמני הצביע הערב (חמישי) ברוב גדול על הצהרת תמיכה סמלית בהמשך קיום ניתוחי "מילה" בילדים בגרמניה. ההצהרה מנוגדת לפסיקת בית המשפט בקלן, שקבע בחודש שעבר, כי הניתוח אינו חוקי בשל הפגיעה הגופנית בילד.

לפי ההצהרה שהתקבלה בבונדסטאג, "יש להתיר מילת ילדים שמבוצעת על ידי רופאים מומחים וללא כאב מיותר". לצד התמיכה במילה, קראו חברי הבונדסטאג לממשלה הגרמנית להכין הצעת חוק חדשה בעניין עד הסתיו, "אשר תבטיח שמילת ילדים תישאר חוקית בבסיסה, תוך התחשבות ברווחת הילד, בחופש מפגיעה פיזית בו, בחופש הדת ובחופש של ההורים לחנך את ילדיהם - לצד מניעת כאב מיותר מהילד". החוק שממשלת גרמניה צפויה לנסח, אמור להגן על רופאים שמבצעים את המילה בילדים מתביעות אפשריות בעקבות פסיקת בית המשפט.

ההצהרה שאושרה הערב נוסחה במשותף בידי חברים מהקואליציה של הקאנצלרית אנגלה מרקל ומהמפלגה הסוציאל-דמוקרטית וממפלגת הירוקים - שמרכיבות את האופוזיציה. היא נועדה בעיקר להרגיע את החששות ולמתן את הביקורת שנשמעה על גרמניה בעקבות הפסיקה שאסרה על מוסלמים ויהודים לבצע את הטקס העתיק.

ברית מילהצילום: לימור אדרי

השבוע צוטטה הקאנצלרית מרקל כאומרת שאיסור על מילה עלול "לעשות צחוק" מגרמניה, ולפגוע בתדמיתה בעולם אם תוצג כמדינה היחידה שאוסרת מילה. עם זאת, סקר חדש שהתפרסם היום (חמישי), מראה כי כמחצית מהגרמנים תומכים באיסור על מילה. הסקר שנערך על ידי מכון YouGov עבור סוכנות הידיעות הגרמנית, מצא כי 45% מהגרמנים תומכים בהוצאה מחוץ לחוק של המילה. 42% סבורים כי יש להתיר בחוק את ביצע הניתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ