הרוצח מקולורדו היה בעבר מדריך במחנה נוער יהודי

מנהל המחנה לנוער במצוקה בלוס אנג'לס מסר כי הולמס השגיח ופיקח על קבוצה של 10 ילדים. על רכבו של החשוד ברצח היתה מדבקה של ארגון המסייע לנפגעי נפש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

הלוס אנג'לס טיימס פרסם אתמול כי ג'יימס הולמס, החשוד ברצח 12 ובפציעת 58 בני האדם בבית הקולנוע בקולורדו, עבד לפני ארבע שנים כמדריך לנוער במצוקה במחנה קיץ יהודי בלוס אנג'לס. מנהל המחנה, רדני שווב, מסר כי הולמס "השגיח ופיקח על קבוצה של כעשרה ילדים ותפקידו היה לדאוג לכך שתהיה להם חוויית קיץ נפלאה תוך לימוד של טיפוח ביטחן ודימוי עצמי, ושיתוף פעולה בקבוצות קטנות. באותו קיץ לא היו אתו שום בעיות של התנהגות חריגה או משמעת".

בכתבת הלוס אנג'לס טיימס רואיין גם חבר קרוב למדי של הולמס שליווה אותו מחטיבת הביניים ועד סיום הלימודים במכללה, ריצ'י דואונג, שתיאר את הולמס כ"דמות שלא השתנתה כמעט מאז התיכון. הכל בא לו בקלות. היינו ביחד בקורס באוניברסיטה והוא אפילו לא היה צריך לסכם או לכתוב שום דבר בזמן ההרצאות. הוא רק היה בא לכיתה, יושב שם, וכשהיה מגיע המבחן הוא תמיד היה מקבל 10".

גילוי נוסף בפרופיל הוא העובדה שעל הרכב של הולמס הודבקה מדבקה של ארגון המסייע לנפגעי דיכאון והתמכרות בשם To Write Love on Her Arms ("לכתוב אהבה על זרועותיה"). הארגון כבר פרסם באתרו כי הולמס אינו מוכר לאיש מפעיליו, אך התייחס לכיתוב על המדבקה. "מיליוני אנשים סובלים מדיכאון, התמכרויות, פגיעה עצמית והתאבדויות, ומרביתם לא זוכים לעזרה לה הם ראויים", נכתב. בסמסטר האחרון של הולמס בלימודי הדוקטורט, שנטש לאחרונה, הוא הכין עבודת סמינר בשם "בסיס ביולוגי להפרעות פסיכיאטריות ובמערכת העצבית". אך אין שום ראיות לכך שסבל מדיכאון או מכל הפרעה אחרת.

נער כורע ברך ליד אנדרטה מאולתרת שהוקמה מחוץ לבית הקולנוע באורורה קולורדו

בינתיים מקור המקורב לחקירת הירי של הצעיר בן ה-24 אמר לסוכנות איי-פי כי ברובה החצי אוטומטי של הולמס היה מעצור במהלך הירי, והוא עבר לנשק פחות קטלני, תקלה שהציל ככל כנראה חיי רבים באולם הקולנוע. 

בשבת הצליחה המשטרה לנטרל את מטעני החבלה בדירה הממולכדת של הולמס. לו מישהו היה מנסה לפתוח את הדלת של דירת החדר בדרך הרגילה, היה נהרג או נפצע. המשטרה ערכה פיצוץ מבוקר של מטען אחד ונטרלה אחרים. לתושבים מהבתים הסמוכים שפונו בגלל סכנת הפיצוץ, הותר לחזור למגוריהם. הולמס תיכנן את המתקפה במשך חודשים ארוכים, כשקיבל בביתו חבילה אחר חבילה של נשק וציוד הגנה באמצעות רכישה באינטרנט. 

אמש בסמוך לסגירת הגיליון נחת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, באורורה שבקולורדו ונפגש עם משפחות קורבנות הירי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ