בגלל הצונאמי, נשות יפאן כבר לא מובילות את דירוג תוחלת החיים

לראשונה זה 26 שנה, ירדה יפאן מצמרת הדירוג לאחר שתוחלת החיים של הנשים ירדה ב-4 עשיריות האחוז בשל האבידות הכבדות באסון הצונאמי

ג'סטין מקארי, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
ג'סטין מקארי, גרדיאן

האבידות הקשות באסון הצונאמי ביפאן הביאו לירידה בתוחלת החיים של הנשים היפאניות, וגם, לראשונה זה 26 שנים, להדחתה מפסגת דירוג תוחלת החיים העולמי, לטובת הונג קונג. לפי הודעת משרד הבריאות ביפאן, ירדה תוחלת החיים במדינה בארבע עשיריות האחוז ל-85.9 שנים ב-2011, מה שמציב אותה מאחורי הונג קונג, שבה תוחלת החיים של נשים ב-2011 היתה 86.7.

אסון הצונאמי שאירע במארס 2011, הביא למותם של 16 אלף בני אדם, ולפי נתונים שפרסמה המשטרה, יותר ממחצית מההרוגים הם בני 65 ומעלה. יותר מ-90% מההרוגים מתו כתוצאה מגל הענק ששטף את החוף היפאני, ורק מיעוטם כתוצאה ישירה של רעידת האדמה רבת העוצמה שהביאה לגל. רוב ההרוגים התגוררו בעיירות דיג באזור החוף, שממוצע גיל תושביהם גבוה במיוחד.

משרד הבריאות הוסיף כי גם לשיעור ההתאבדויות הגדול יש חלק בירידה בתוחלת החיים של האישה היפאנית. לדברי המשרד, שיעור ההתאבדות אצל נשים עלה, לעומת זה של הגברים, שירד מעט. תוחלת החיים של הגברים ביפאן ירדה גם היא מעט ל-79.44, קצת פחות מהגברים השוויצרים שמובילים את הדירוג עם 80.2 שנים.

נשים מבוגרות במחסה בימאדה, בשנה שעברהצילום: אי-פי

מומחים מייחסים את תוחלת החיים המרשימה של היפאנים לדיאטת דלת השומן שלהם, בנוסף לביטוח בריאות כולל ולאיכות חיים נוחה לאחר גיל הפרישה. לפי הערכת משרד הבריאות ביפאן, 45% מהנשים ו-20% מהגברים צפויים לעבור את גיל 90.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ