ד-פ-א

­בריונים חיללו שלשום מסגד בעיירה מונטובאן שבדרום מערב צרפת, והניחו בכניסה אליו שני ראשי חזיר. ראשי החזיר נמצאו על ידי המאמינים שהגיעו לתפילת שחרית, כך דיווח העיתון המקומי "לה דפש". לשכתו של ראש העיר, בה 56 אלף תושבים, פרסמה הודעת גינוי וכינתה את המקרה "פשע נורא כלפי הקהילה המוסלמית".

משטרת מונטובאן פתחה בחקירה ובודקת אם למקרה יש קשר לרצח שני החיילים הצרפתים בידי מוחמד מראח במארס השנה. מראח המשיך במעשי הטבח שלו וכעבור כמה ימים רצח ארבעה יהודים, רב ושלושה תלמידי בית ספר, וחייל צרפתי נוסף בעיר טולוז הנמצאת במרחק 50 ק"מ ממונטובאן.

אימאם המסגד, חאג'י מוחמד, הביע זעזוע מהתקיפה, שהתרחשה בימי חודש צום הרמדאן. "אנשים משתגעים, במיוחד ברמדאן, על אף שאנו קוראים לדו שיח בין הדתות", אמר. המועצה הצרפתית-מוסלמית כינתה את המקרה "פרובוקציה שמקורה בשנאת מוסלמים ובגזענות". ארגונים יהודים מיהרו לפרסם הודעות גינוי למעשה. התאחדות הסטודנטים היהודים בצרפת כינתה את השלכת ראשי החזיר למסגד במונטובאן "מעשה מזעזע שמתרחש באווירה של שנאה". שר הפנים הצרפתי, מנואל ואלס, גינה את המעשה וציין כי מדובר ב"מהלומה לכבודם של המוסלמים בצרפת".

בדומה ליהדות, גם באיסלאם החזיר הוא חיה טמאה, ואין זו הפעם הראשונה שאיברי חזיר נתלים בפתח מסגד או מוסד תרבות מוסלמי. ב-2009 נתלו רגלי חזיר על שער מסגד בקסטרס, כ-120 ק"מ מדרום-מזרח למונטובאן. בשנת 2011 אירעו 21 מקרים של פגיעה במסגדים, בין אם בפעולות הרס, בכתובות גנאי או בחילול המקום בהפרשות אדם או איברי חזירים.

מדרכה מוכתמת בדם ליד המסגד בעיירה מונטובאן, שלשום צילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ