אי-פי

איכרים בצפון-מערב המדינה קמבודיה חשפו קבר אחים, שהוא כנראה מתקופת הקמר רוז', ובו גולגולות ועצמות של אנשים שרגלי אחדים מהם היו קשורות בחבלים, כך הודיעו הרשויות במדינה. הגילוי המבעית אירע בסוף השבוע, במרחק של כ-60 ק"מ מהעיר סיאם ריפ, שלידה מצויים המקדשים המפורסמים של אנגקור ואט. בהודעה נאמר שהאיכרים חפרו באזור מיוער ופתאום גילו כ 20 גולגולות ושרידי שלדים.

נים סילא, קצין צבא בכיר בסיאם ריפ, אמר שהעצמות התגלו במקום שבו שכן בעבר כלא של הקמר רוז', שבו נרצחו כנראה מאות בני אדם. לדבריו, חיילים הוצבו להגנה על האתר עד שיוחלט אם ומתי לחפור עמוק יותר.

הקמר רוז' דגלה בפרשנות קיצונית וקנאית במיוחד של הקומוניזם. עם עלייתה לשלטון החלה הקמר רוז' את מדיניות "שנת האפס", שכללה בעיקר את העברתם בכפייה של כל תושבי הערים לחוות חקלאיות. המטרה היתה השמדה מוחלטת של מעמד "העירונים", ויצירת חברה כפרית שוויונית.

שרידי העצמות שהתגלו בקמבודיהצילום: אי-אף-פי

בתי הספר ובתי החולים נסגרו, המערכת הבנקאית הושבתה, הדת הוצאה אל מחוץ לחוק ומיליוני קמבודים הועברו לחוות, שהיו למעשה מחנות עבודה בכפייה. אלה שהיו קשורים למשטר הישן, בעלי מקצועות חופשיים, אנשי רוח ואזרחים ממוצא וייטנאמי, הוצאו להורג.

מאות אלפים מתו ברעב ובעבודות פרך. לפי הערכות, בין 1.4 ל-2.2 מיליון קמבודים מתו כתוצאה ממעשי הקמר רוז' בארבע שנות שלטונה, כמחצית מהם הוצאו להורג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ