אנטישמיות בהונגריה |

אלפי אוהדים קראו "יהודים מסריחים" במשחק נבחרת ישראל

צופים במשחק בין ישראל להונגריה בשבוע שעבר קראו קריאות אנטישמיות. מנהל מכון ויזנטל בי-ם: אירוע שמשקף את האנטישמיות העולה במדינה

עופר אדרת
עופר אדרת
עופר אדרת
עופר אדרת

קריאות גזעניות, אנטישמיות ואנטי-ישראליות נשמעו ביום רביעי שעבר במהלך משחק הידידות בין נבחרות הכדורגל של ישראל והונגריה בבודפשט. צופים שהיו במגרש סיפרו ל"הארץ" כי לאורך כל המשחק אלפי אוהדים הונגרים קראו קריאות גנאי לעבר נבחרת ישראל. בין הקריאות שהדהדו בחלל האוויר: "יהודים מסריחים", "בוכנוואלד", "פלסטין-פלסטין" ו"הייל בניטו מוסוליני".

גם בעת השמעת "התקווה", לפני שהחל המשחק הפנתה קבוצת אוהדים את גבה לעבר המגרש וקראה קריאות גנאי. בשלב אחר הונפו דגלי פלסטין ואיראן במגרש. "זו לא היתה קבוצת משוגעים, אלא כל האוהדים", אמר אחד הצופים במגרש.

עד כה לא התקבלה כל התנצלות מטעם התאחדות הכדורגל ההונגרית או מצדם של פוליטיקאים הונגרים. ד"ר אפרים זורוף, מנהל מכון ויזנטל בירושלים, אמר בתגובה ל"הארץ" כי "חוליגניות אנטישמית כזאת משקפת את האנטישמיות העולה בהונגריה".

צפו באוהדי הונגריה מפריעים לשירת "התקווה" 

הגעתה של נבחרת ישראל להונגריה לוותה בחשש רב בשל האיומים הביטחוניים על ישראלים בחו"ל והתסיסה האנטישמית במדינה. מאמן הנבחרת, אלי גוטמן, אף אמר עם החזרה מהונגריה כי "היו התרעות לפיגוע נגד הנבחרת".

האנטישמיות בהונגריה מלובה בימים אלה על ידי המפלגה האנטישמית "יוביק", אשר נכנסה לפני שנתיים לפרלמנט ההונגרי כמפלגה השלישית בגודלה במדינה. הלך הרוח האנטישמי קיבל לאחרונה ביטוי בולט, כשיו"ר הכנסת, רובי ריבלין, אסר על יו"ר הפרלמנט ההונגרי להשתתף בטקס לזכרו של חסיד אומות עולם ראול ולנברג, שהתקיים בירושלים בעקבות גילויי אהדה שגילה כלפי לאומן אנטישמי הונגרי. לאחר מכן נודע כי גם הנציג החלופי ששלחה הונגריה, נשיא המדינה, הביע בעבר תמיכה גלויה בדמות אנטישמית בולטת בהיסטוריה של הונגריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ