סערה בפקיסטאן |

ילדה נוצרייה מואשמת בשריפת כתבי קודש איסלאמיים ועלולה להישלח לגרדום

בעקבות המקרה, שאירע שבפרברי איסלאמבאד, גורשו כ-900 נוצרים המתגוררים במקום במשך כ-20 שנה. אלה שנותרו, מוחרמים על ידי התושבים

ג'ון בון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ון בון, גרדיאן

איסלמאבאד. מתיחות גדולה בין הרוב המוסלמי בפקיסטאן לבין המיעוט הנוצרי בעקבות תקרית שאירעה ביום חמישי שעבר, ובמהלכה שרפה ילדה נוצרייה בת 11 כתבי קודש איסלאמיים בכפר מעורב הנמצא בפרברי הבירה איסלמאבאד. הנשיא, אסיף עלי זרדארי, הורה למשרד הפנים לחקור את נסיבות האירוע, שכן על פי החוק ניתן לשלוח את הילדה לגרדום.

הילדה, ריפטה מסיח, נעצרה בעקבות תלונה שהגישו תושבים והוגש נגדה כתב אישום. בעקבות כך, קיבלו כ-900 נוצרים המתגוררים במקום במשך כ-20 שנה הוראה לעזוב את בתיהם. דירותיהם ננעלו ותושביהם נמלטו לשכונות עוני נוצרית צפופות בתוך איסלמאבאד עצמה ובסמוך לה. אחד ממנהיגי הקהילה המוסלמית המקומית אף הורה לנוצרים להוציא את כל רכושם מבתיהם עד 1 בספטמבר. "אני לא חושב שמישהו יעז לחזור לכאן", אמר אחד התושבים הנוצרים, אריף מסיח; "המקום הזה כבר לא בטוח בשבילנו".

הנוצרים מהווים 10% מהתושבים בכפר. רובם משכירים דירות צפופות מבעלי בית מוסלמים ועוסקים במלאכות שחורות כתחזוקת מערכת הביוב. לדברי תושבים בכפר, בעקבות המקרה נותרו רק כמה נוצרים אמיצים בכפר, אבל בעלי החנויות מסרבים לשרת אותם או לספק להם מים.

תושבי אחד מפרברי איסלאמבאד מציינים את עיד אל-פיטר, היוםצילום: אי–פי

המשטרה, שלא ששה תחילה להתערב בפרשה, עצרה בסופו של דבר את הילדה והאשימה אותה במעשה של חילול קודש. עם זאת, פרטי התקרית לא ברורים וגם לא בדיוק ברור מה נשרף. תושב השכונה חמד מאליק, בן 23, סיפר שראה את מסיח יוצאת מבית משפחתה כשאפר על ידיה. "לא הבנתי בדיוק מה זה היה, אבל ראיתי שהיו שם שיירי אותיות בערבית". מאליק הודה שלא ראה את הילדה מבצעת את המעשה, היות שנעשה לכאורה בתוך כותלי הבית. ואולם, איש דת מקומי טוען שיש בידיו עדה: ילדה אחרת שראתה את מסיח בקלקלתה ורצה למסגד הסמוך להזעיק את יושביו.

בתחילתה טענו כלי תקשורת מקומיים כי מסיח היא ילדה הסובלת ממוגבלויות. בי-בי-סי דיווח כי זה אכן המצב וכי גורמים רשמיים אמרו שהיא מתקשה להשיב על שאלות החוקרים. ואולם, בקהילה המוסלמית דוחים את הדברים. "היא ילדה נורמלית לחלוטין", אמר קמראן חאן, קרוב משפחה של בעלי הבית של משפחת הילדה. בקהילה הנוצרית טוענים שמדובר בעלילה אחת גדולה. על פי אחת הגרסאות שכן מוסלמי הוא שביקש מהילדה להשליך חופן של אפר לאשפה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ