בכרזות הבחירות, צ'אבס נראה צעיר, רענן וממש לא חולה

המציאות של נשיא ונצואלה מורכבת מתרופות ומטיפולים חוזרים נגד מחלת הסרטן. לכן, כדי להתמודד עם רוח הנעורים של יריבו, פנו אנשיו לקמפיין צבעוני

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, מצא את הנוסחה לנעורי נצח - כך לפחות לפי פרסומאים ואנשי יחסי הציבור המלווים את קמפיין הבחירות שלו. בימים האחרונים הופקו עבור צ'אבס שורה של כרזות צבעוניות בהן הוא נראה שוב צעיר ורענן. בתמונות נראה צ'אבס כשהוא רוכב על אופנוע, משחק כדורסל, שר ורוקד ראפ, או זוכה לתספורת מדליקה מידיה של ספרית סקסית.

אך המציאות של צ'אבס רחוקה להיות מדליקה. נשיא ונצואלה, , נראה נפוח ומגושם, ככל הנראה מתרופות ומחיזוקים שהוא מקבל על מנת שיוכל לעמוד בעומס הנדרש ממנו לקראת הבחירות ב-7 באוקטובר. בשבועות האחרונים, הוא "נעלם" מידי פעם מעין הציבור לתקופות קצרות, על מנת לקבל טיפולים.

לעומת זאת, יריבו של צ'אבס, אנריקה קפרילס רדונסקי, שופע מרץ וכריזמה. הקמפיין הפוליטי של המועמד בן ה-40, שאפילו נראה צעיר לגילו, מביא אותו לכל פינות ונצואלה. הוא נושא נאומים מספר פעמים ביום, לעתים בעיירות קטנות על גבה של משאית, ופוגש עשרות אלפים מצביעים פוטנציאלים בכל שבוע.

7 מתוך 7 |
6
1 מתוך 7 |
1
2 מתוך 7 |
7

מה שמדאיג את מחנה צ'אבס היא התמונה שעולה מהסקרים הבלתי תלויים שנערכים בוונצואלה בשבועות האחרונים, ולפיהם הפער בין המתמודדים שעמד על 15% לפני כחודשיים לטובת הנשיא המכהן, צומצם בימים האחרונים עד ל-2-3%  - בתחום הטעות הסטטיסטית. אם הבחירות יהיו הוגנות, וזאת שאלה פתוחה בוונצואלה של היום, מועמד האופוזיציה הליברלית עוד יכול להפתיע.

וכך, את הפער בתדמיות של השניים בקרב הבוחרים הצעירים במדינה, מנסים מנהלי הקמפיין של צ'אבס למחוק באמצעות התרחקות מן המציאות – אל עולם הדמיון. את גימיק הכרזות הרעננות והמגניבות מציגים בסביבת צ'אבס כפעולה של ארגון הצעירים התומכים בו, אולם המימון והרעיון עצמו הגיעו מאנשי הנשיא.

הציורים הצבעוניים שבהם נראה צ'אבס צעיר, נמרץ, ספורטיבי, "אחד מהחבר'ה", הופצו בוונצואלה כפוסטרים, כציורי קיר גדולים וגם על חולצות טריקו  וכובעים, תחילה בפרברי העוני בהם חבורות צעירים רבות מרוחקות מפוליטיקה, ומאוחר יותר בתקשורת ההמונים וברשתות החברתיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ