תלונה נוספת נגד רב גרמני בשל תמיכה במילת ילדים

הרב יצחק אהרנברג מברלין קרא בטלוויזיה להמשיך לקיים את הטקס העתיק. גורמים בברלין ניסו לתבוע אותו, אך הפרקליטות סגרה את התיק

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

האווירה האנטישמית והאנטי-יהודית שפשתה באחרונה בגרמניה קיבלה ביטוי נוסף, כשבמשטרת בברלין הוגשה תלונה נגד אחד מבכירי רבני העיר. ל"הארץ" נודע, כי נגד הרב יצחק אהרנברג מבית הכנסת במערב העיר הוגשה תלונה בגין קריאתו להמשך קיום ברית המילה – בתוכנית אירוח בטלוויזיה. לא ידוע מי עומד מאחורי הגשת התלונה, אך פרקליטות המדינה של ברלין החליטה לסגור את התיק, בטענה שלהתרשמותה לא בוצעה כל עברה.

זו הפעם השנייה בה מוגשת תלונה נגד רבנים גרמנים מאז פסיקת בית המשפט בקלן, שאסר על קיום ניתוחי המילה, לפני חודשיים. קדמה לה תלונה שהוגשה נגד הרב דוד גולדברג מהעיר הוף שבמדינת בוואריה, בגין ביצוע ניתוחי מילה. במקרה זה הרשויות טרם הודיעו אם סגרו את התיק.

הרב אהרנברג לא מתרגש מהלך הרוח האנטי יהודי ברחובות גרמניה – אשר קיבל ביטוי מוחשי בתקיפת עמיתו, הרב דניאל אלטר, שהוכה ברחוב בשבוע שעבר. ביום שישי בערב נשא הרב אהרנברג נאום קצר בפני הקהל שהתקבץ בבית הכנסת האשכנזי-אורתודוקסי במערב ברלין. "אני ישראלי, בלי פחד, בלי תסביכים", אמר, "אני נוסע ברכבת התחתית וחובש כיפה. מעולם לא חשתי מאוים או הותקפתי. כאן בגרמניה לא מסוכן ליהודים, ברוך השם", אמר.

בשבוע שעבר הותקף רב גם בווינה, בירת אוסטריה. לפי הדיווחים בתקשורת האוסטרית, ביום חמישי תקפו את הרב שלמה הופמייסטר אוהדי כדורגל שהיו בדרכם למשחק בין קבוצת "ראפיד וינה" ל"פאוק סלוניקי" היוונית, במסגרת הליגה האירופית.

הרב הופמייסטר סיפר כי התוקפים קראו לעברו: "זוז, יהודי-חרא, יהודים החוצה, הייל היטלר", והצדיעו במועל יד. עוד אמר, כי שוטרים שעמדו בסמוך לא נקפו אצבע. לטענתו, כשפנה למשטרה ושאל מדוע אינם מתערבים, אמרו לו השוטרים: "בחייך, היום זה כדורגל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ