שוחררה הנערה שהואשמה בחילול הקוראן בפקיסטאן

ביהמ"ש הורה לשחרר בערבות את רימשה מסיח בת ה-14, שמעצרה עורר מתיחות במדינה בין המוסלמים לנוצרים. פעילים מסרו כי הם עדיין חוששים לבטחונה

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א

הנערה הנוצרית שהואשמה בפקיסטאן בחילול כתבי קודש מוסלמים שוחררה היום (שבת) בערבות, לאחר שלושה שבועות במעצר. בית המשפט באיסלאמבאד הורה על שחרורה מהכלא המאובטח בו הוחזקה עוד אתמול, בסכום ערבות של מיליון רופים פקיסטאנים (10,640 דולרים).

רימשה מסיח, בת 14, הוחזקה בכלא בעיר רוואלפינדי מאז 16 באוגוסט, אז נעצרה באחד מפרברי העוני של איסלאמבאד לאחר שבתיקה נמצאו דפי קוראן שרופים, פשע שעונשו יכול להגיע גם לגזר דין מוות. מעצרה עורר מתיחות בין הרוב המוסלמי למיעוט הנוצרי במדינה. מאות תושבי השכונה בה נעצרה נמלטו מבתיהם מחשש לפרעות של ההמון המוסלמי.

רופאים ועורכי דינה של מסיח טענו כי היא סובלת ממגבלה שכלית ו-IQ נמוך, ולכן יש לשחררה. בשבוע שעבר נעצר איש דת מוסלמי, לאחר שעדי ראיה טענו כי שתל בתיקה את הדפים השרופים, במטרה להסית נגד המיעוט הנוצרי החי בשכונה.

בטלוויזיה הפקיסטאנית נראתה מסיח יושבת במסוק לאחר השחרור מהמעצר, לפני שנלקחה למקום לא ידוע. עם זאת, פעילים שקראו לשחררה אמרו היום כי הם עדיין דואגים לבטחונה, ולגורלם של מאות נוצרים שנמלטו מהשכונה בה נעצרה, שעדיין לא שבו לבתיהם.

הוריה של מסיח הוחזקו במעצר הגנתי, בעקבות איומים על חייהם. אביה קרא לאחר מעצרה לנשיא פקיסטאן, אסיף עלי זרדארי, להתערב בפרשה ולהעניק לבתו חנינה.

כמה מנהיגים איסלאמים בפקיסטאן הצטרפו גם הם למחאה הבינלאומית נגד המעצר. רבים קראו לבחון מחדש או לבטל את חוקי חילול הקודש הנוקשים בפקיסטאן. נוצרים מהווים 1.7% מהאוכלוסיה בפקיסטאן, המונה 180 מיליון תושבים שרובם מוסלמים.

מסיח מובלת למסוק. פעילים הביעו חשש לבטחונהצילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ