ממשיך לעורר זעם

המנהרה הסודית של סילוויו ברלוסקוני בסרדיניה

ראש ממשלת איטליה לשעבר לא יורד מהכותרות. הפעם נחשפה מנהרה מפוארת שהובילה לווילה שלו בסרדיניה, שם קיים לכאורה מסיבות מין

ג'ון הופר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ון הופר, גרדיאן

התאורה ססגונית הבוהקת המרצדת על פני המים, משווה למקום מראה של משהו שבין מועדון לילה לפנטזיה תכנונית שיכול היה להיוולד במוחו של סופר כאיאן פלמינג. למעשה זהו נתיב מים תת קרקעי שדרכו מגיעים אורחיו של סילוויו ברלוסקוני למעון החלומות שלו בסרדיניה, וילה צ'רטוזה.

על קיומה של מנהרת המים ידוע כבר מ-2004, כאשר פוליטיקאים מהאופוזיציה מחו על שורת השינוים שראש ממשלתה לשעבר של איטליה ביקש לעשות באחוזת הנופש שלו בקוסטה זמרלדה באי, בטענה שהחל לבצעם בלי לקבל את האישורים הנדרשים.

עתה מתפרסמים בפעם הראשונה תמונות של נתיב המים הסודי, המאפשר לאורחים להגיע בחשאי לאחוזתו של איל התקשורת המיליארדר. לאחר שיט במנהרת המים הסודית, הם יכולים לרדת מסיפון הסירה, לעלות בגרם מדרגות, לחלוף במבואה שרצפתה זרועת אורות ססגוניים, ולטפס ממנה על מדרגות חצובות בסלע המובילות למעלית המגיעה לתוך הווילה עצמה. הצילומים גם מראים פסיפס תת מימי בקרקעית, בדמותו של האל נפטון.

הצילומים פורסמו באתר האינטרנט של הצלם אנטוניו דזפאדו, שתמונותיו מווילה צ'רטוזה הולידו לפני כמה שנים, בעיצומה של כהונתו האחרונה כראש ממשלה, שורה של שערוריית מין. ב-2009 פרסם העיתון הספרדי אל פאיס תמונות של דזפאדו שבהן נראו אורחים ואורחות של ראש הממשלה נעים בחצר חצי עירומים, ובהם גם ראש ממשלת צ'כיה לשעבר. בכיתוב המלווה את הצילומים שואל דזפאדו אם ברלוסקוני קיבל את כל האישורים הדרושים כדי לחפור מתחת לסלע ולרצף את קרקעית הים בפסיפס בסגנון האימפריה הרומית.
בשעתו, ב-2004, כששאלות אלה עלו בראשונה, התערב ראש המודיעין ואמר שהעבודות נחוצות כדי להבטיח את הווילה כך שתוכל לשמש את ברלוסקוני במקרה שייאלץ להימלט מרומא.

צילום מסך של המנהרה של וילה צ'רטוזה בסרדיניה. לחצו להגדלהצילום: מהאתר של אנטוניו דזפאדו

וילה צ'רטוזה שימשה את ברלוסקוני כדי לארח את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומנהיגי עולם אחרים, בהם טוני בלייר. לפני שמונה שנים, כשדבר קיומה של המנהרה דלף בראשונה, ברלוסקוני טען שהשירותים החשאיים ביקשו ממנו לבנות אותה בגלל "ביקוריהם התכופים של ראשי מדינה והאיומים שהוא קיבל על חייו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ