ראש ממשלת צרפת לשעבר נעצר בחשד למעורבות במעילה - בעולם - הארץ

ראש ממשלת צרפת לשעבר נעצר בחשד למעורבות במעילה

האזנת סתר שבוצעה בראשית 2010 סיבכה את דומיניק דה וילפן בפרשה שבה מואשם אחד מחבריו בהונאה בהיקף של 1.6 מיליון אירו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
לה מונד

ראש ממשלת צרפת לשעבר, דומיניק דה וילפן, נעצר בצהריים (שלישי) בחשד למעורבות בפרשת מעילה הקשורה לאחד מחבריו הקרובים. גורם במשטרת צרפת מסר כי דה וילפן נלקח לחקירה שתוכננה עמו מראש.

במקביל, דיווח העיתון "לה מונד" כי דה וילפן חשוד במעורבות בפרשת ההונאה ברשת המסעדות ומלונות היוקרה רלה א שאטו (Relais & Chateaux), שבמסגרתה מואשם ידידו רג'י בולו במעילה בהיקף של 1.6 מיליון אירו בין השנים 2002-2008.

בולו, שעמד בעבר בראש הרשת, מוחזק במעצר מאז חודש נובמבר. הוא מכחיש כל החשדות המיוחסים לו. שמו של דה וילפן שורבב לפרשה בעקבות שיחת טלפון שיירתה משטרת צרפת בתחילת 2010. מהשיחה ניתן להבין שדה וילפן הפעיל לחצים על ההנהלה החדשה של רלה א שאטו לא לשתף פעולה עם חקירת המשטרה. 

רק לפני כשנה זוכה דה וילפן ממסע השמצות שניהל לכאורה נגד נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי בפרשת שחיתות שבמרכזה הבנק הלוקסמבורגי קלירסטרים. החקירה החלה לפני יותר מחמש שנים לאחר שצצה רשימה של לקוחות שהחזיקו חשבונות סודיים בבנק. בחשבונות הוחזקו תשלומי שוחד שהתקבלו ממכירת ספינות קרב לטייוואן ב-1991 וכספים ממקורות מפוקפקים. אחד השמות ברשימה היה שמו של סרקוזי, שעליו נאמר כי עסק בהלבנת כספים.

דומיניק דה וילפןצילום: אי-אף-פי

דה וילפן, כך נטען במשפט, קיבל את הרשימה וביקש מגנרל בדימוס לחקור את מקורה. בכתב האישום נאמר כי היה עליו להתריע בפני מערכת המשפט בשלב מוקדם יותר וכי הוציא את דיבתו של סרקוזי - טענות שנדחו בסופו של דבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ