מי באמת יצר את הסרט שמתסיס את העולם המוסלמי

באסלי נאקולה, נוצרי קופטי שהודה כי סייע בהפקת הסרט, התעקש שהבמאי הוא הישראלי סאם באסילה. ישראל טוענת שאין לה רשומות שלו

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

החיפושים אחר יוצר הסרט האנטי-מוסלמי הפרובוקטיבי שעורר הפגנות סוערות במצרים, בלוב ובתימן הובילו לתושב קליפורניה, נוצרי קופטי שהורשע בעבירות כלכליות. הוא הודה שלקח חלק בניהול ההפקה הלוגיסטית של הסרט.

נאקולה באסלי נאקולה, בן 55, סיפר בראיון שהתקיים אתמול (רביעי) בקרבת לוס אנג'לס, כי סייע בצילומי הסרט "תמימותם של המוסלמים", שלעג לאיסלאם ולנביא מוחמד, וייתכן שגרם להתפרעויות ההמוניות ולמתקפות על נציגויות ארה"ב במצרים ובלוב. נאקולה סיפק פרטים ראשונים על אודות הקבוצה האחראית להפקת הסרט.

הוא הכחיש שביים את הסרט וסיפר שהוא מכיר את הבמאי, סם באסילה. ואולם, מספר הטלפון של האדם שטען שהוא באסילה, היה רשום בכתובת שבה נמצא נאקולה. זאת ועוד, השם ניקולה באסילה, בדומה לשם המשפחה של הבנאי כביכול של הסרט, הוא בין השמות המופיעים במסמכים של בית המשפט כשמות שבהם מזדהה נאקולה עצמו.

מחאה פרצה בעקבות סרט נגד המוסלמים ומוחמד צילום: אי-פי

נאקולה מסר שהוא נוצרי קופטי וטען שבמאי הסרט תומך בטענותיהם של הנוצרים הקופטים בדבר היחס שהם זוכים לו מידי המוסלמים. נאקולה הכחיש שהתחזה לבאסילה. בשיחה שהתקיימה מחוץ לביתו הציג את רשיון הנהיגה כמסמך מזהה, ואולם הסתיר באצבעו את שמו האמצעי, באסלי. בבדיקות שנערכו ברשומות המדינה התגלה קשר בינו ובין האדם המכונה באסילה.

הציבור הנוצרי-קופטי במצרים מתלונן זה תקופה ארוכה על אפליה ויחס אלים מצד הרוב המוסלמי במדינה.

אדם שהציג עצמו כבאסילה וטען שהוא כתב את התסריט לסרט וביים אותו, הודיע ביום שלישי כי הוא נמצא במקום מסתור. ואולם זהותו מוטלת בספק, כמו גם פרטים שהופצו אודות המוצא שלו והתפקיד שמילא בהפקת הסרט.

אותו באסילה טען שהוא תסריטאי ובמאי יליד ישראל, בן 56. ואולם, סטיב קליין, פעיל נוצרי שהיה מעורב בהפקת הסרט, הודיע למחרת כי באסילה הוא שם בדוי, וכי הוא נוצרי. גורמים רשמיים בישראל הודיעו כי לא ידוע להם על אזרח ישראלי בשם באסילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ