בלוף של מאצ'ו |

פוטין מודה: חלק מהפעלולים בהם השתתפתי - מבוימים

בראיון מוזר לעיתונאית שסירבה לסקר את אחד מפעלוליו ופוטרה, סיפר נשיא רוסיה כיצד מתוכננים הצילומים. ויש לו גם הסבר למה הוא עושה זאת

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודה אתמול (חמישי) בראיון כי חלק מהצילומים שתיעדו אותו לוקח חלק בפעלולים מאצ'ואיסטיים שונים ומשונים בשנים האחרונות - מבוימים לחלוטין. בין היתר, מנה פוטין כמבויימים את הצילומים שבהם הוא נראה רוכב חשוף חזה על סוס, מאכיל דב קוטב ומניח מכשיר עיקוב על גבו של טיגריס סיבירי. 

סדרה אחרת של תמונות שאותן הגדיר פוטין כ"הונאה" היא זו שבה הוא נראה צולל למי הים השחור ושולה שני פריטים ארכיאולוגיים מהתקופה היוונית. "כמובן שהפריטים נשתלו שם. הונאות קורות כיוון שאנשי מארגנים את התעלולים האלה", אמר פוטין בראיון לעיתונאית מאשה גסן עבור המגזין "בולשוי גורוד". עוד מתברר כי נמר השלג שעמו צולם פוטין ב-2008 נלקח מגן החיות של העיר חברובסק ואילו הטיגריס נתפס וסומם במשך כמה ימים לקראת הגעתו של הנשיא.

הראיון שהעניק פוטין לגסן התקיים בנסיבות יוצאות דופן. בשבוע שעברה פוטרה העיתונאית ממגזין התיירות "ווקווג סווטה" אחרי שסירבה לסקר סדרת צילומי ראווה נוספת של הנשיא, טס בדאון לצד עגורים סיביריים. בעקבות כך, זימן פוטין את גסן לקרמלין והביעה בפני העיתונאית את צערו על פיטוריה בנסיבות הקשורות אליו. חשוב לציין כי גסן נחשבת למבקרת של פוטין ואף כתבה עליו ביוגרפיה לא מחמיאה.  

העיתון "דיילי טלגרף" דיווח כי במהלך הראיון התלונן פוטין כי על אף הלעג להופעותיו המבוימות, לפחות הן עודדו אנשים "להתחיל לקרוא" על היסטוריה, טבע וסוגיות סביבתיות. בהתייחס להופעתו אשתקד לצד נמרי שלג, אמר: "כן, ידעתי שהם נתפסו במיוחד לשם כך. אך הדבר המרכזי היה למשוך תשומת לב לבעיה" (מתייחס למספרם הנמוך של נמרי השלג בטבע והיעלמותם בהדרגה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ