סקר: האמריקאים סומכים יותר על אובמה בענייני הכלכלה

לפי סקר של הניו יורק טיימס, יתרונו של המועמד הרפובליקאי בתחום הכלכלה נשחק. 54% מהאמריקאים סבורים שאובמה יסייע יותר למעמד הביניים

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

ההפגנות האלימות בעולם המוסלמי הנחיתו על הממשל האמריקאי משימה מאתגרת: להגן על תמיכתו ב"אביב הערבי" ועל המשך הסיוע הכלכלי למשטרים החדשים שלא הצליחו לספק הגנה ראויה לנציגויות הדיפלומטיות של ארה"ב.

לאחר שגופותיהם של שגריר ארה"ב בלוב כריסטופר סטיבנס ושלושת עובדי הקונסוליה בבנגאזי הובאו לארה"ב, הבטיח הנשיא אובמה כי המדינה "לעולם לא תיסוג מהעולם". בשבוע המתוח שעבר עליו, אובמה יכול להתנחם בעיקר בזה שיריבו הרפובליקאי , מיט רומני, מעד פעם אחר פעם, ולא הצליח להציג אמירה או מדיניות חלופית להתמודדותו של הנשיא עם המשבר הדיפלומטי.

טירון (כפי שכינה אותו רומני) או לא טירון, לפי הסקר החדש של "ניו יורק טיימס", הנשיא אובמה עדיין מוביל על רומני עם 49% לעומת 46% לרומני. נקודת האור הכי משמעותית לנשיא בסקרים האחרונים היא שחיקת היתרון של המועמד הרפובליקאי בתחום הכלכלה.

לפי סקר של ניו יורק טיימס וסי-בי-אס, אובמה מחזיק ביתרון של 10% בתחום מדיניות החוץ, כשארבעה מתוך עשרה בוחרים סומכים על יכולתו של אובמה לנהל משבר בינלאומי, לעומת 25%, שסומכים על מיט רומני לעשות את אותה העבודה. שבעה מתוך עשרה אמריקאים חושבים שהכלכלה עדיין במצב גרוע, אך 54% מהאמריקאים חושבים שאובמה יעזור יותר למעמד הביניים, לעומת 40% שתולים תקוות ברומני.

אחת ההנחות המרכזיות של אנשי הקמפיין של רומני היתה שעם אבטלה המסרבת לזוז מ-8%, יספיק חוסר שביעות הרצון של הציבור מאובמה כדי לשכנע את רוב הציבור להצביע נגדו, ללא קשר לנציג הרפובליקאי שיתמודד מולו. אך הסקר של "וושינגטון פוסט", במסגרתו הבוחרים נשאלו האם הם שמעו מהמועמד רומני מספיק פרטים על המדיניות המתוכננת שלו כנשיא, גילה כי 63% מהאמריקאים אינם חושבים שהמועמד הרפובליקאי חשף פרטים מספקים על אודות האלטרנטיבה שהוא מציע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ