רמזים למעורבות אמריקאית ב-3 וירוסי מחשב חדשים

חברות אנטי-וירוס גילו שלוש תוכנות מתוחכמות, שלטענתן הופצו על ידי מפתחי הוירוס Flame. לפי מומחים, אחד הווירוסים פעיל במזה"ת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חוקרי מחשבים גילו עדויות המרמזות על מעורבות אמריקאית בפיתוח שלוש תוכנות פוגעניות, שייתכן ששימשו לריגול או ללוחמה אלקטרונית. הממצאים צפויים לחזק את הטענה לפיה הממשל בארצות הברית אישר שימוש נרחב בלוחמת סייבר, בין השאר לקידום ענייניו במזרח התיכון.

בעבר נמצא קשר בין ארצות הברית לבין הווירוס סטוקסנט שתקף את תוכנית הגרעין האיראנית ב-2010, ולתוכנת הריגול המתוחכמת Flame שנחשפה בחודש מאי השנה.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי יצרנית תוכנות האנטי-וירוס האמריקאית Symantec  וחברת Kaspersky Lab הרוסית גילו ביום שני כי בידיהן ממצאים שעשויים להעיד על כך שמפתחי תוכנת הריגול "פליים" השתמשו בשלושה וירוסים נוספים, שטרם התגלו. שתי החברות יודעות מעט על הווירוסים החדשים. בינתיים, לא ברור לשם מה נוצרו וכיצד פעלו. עם זאת, נאמר כי אחת התוכנות פועלת באזור המזרח התיכון.

חברה לתיקון מחשבים בארה"בצילום: בלומברג

שתי החברות, שביצעו בדיקות נפרדות, לא הסכימו להתייחס למקור הווירוס "פליים", אך מומחי מודיעין מערביים אמרו בעבר כי ארצות הברית נטלה חלק בפיתוח התוכנה. לפי עיתון הוושינגטון פוסט, גם ישראל היתה מעורבת בפיתוח "פליים".

גורמים ממשל בארצות הברית אמרו לרויטרס בעבר כי וושינגטון עומדת מאחורי הווירוס "סטוקסנט". ביוני השנה, שתי יצרניות האנטי-וירוס קישרו בין "סטוקסנט" לבין "פליים", כשאמרו כי חלק מהתוכנה "פליים" זהה כמעט לקוד שנמצא באחת הגרסאות של סטוקסנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ