שחקנית קדימון "תמימות המוסלמים" תובעת את יוצרי הסרט: "הסרט שפל וראוי לגינוי"

סינדי לי גרסיה טוענת שהיא נאלצת להסתתר מאז הפרסום העצום שקיבל הקדימון לסרט, שהצית מהומות בעולם המוסלמי שבהן נהרגו 30 בני אדם

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

שחקנית המופיעה בקדימון של הסרט האנטי מוסלמי, שהצית את המהומות במזרח התיכון, תובעת את הבמאי בגין תרמית והכפשה, ומבקשת מהשופט להורות ליוטיוב להוריד את הסרטון מהרשת.

סינדי לי גרסיה הגישה את תביעתה אתמול (רביעי) בלוס אנג'לס ונטען בה כי נאקולה באסיל נאקולה, האיש מאחורי "תמימות המוסלמים", הוליך אותה שולל והיא נאלצת להסתתר מאז הפרסום העצום שקיבל בשבוע שעבר הקדימון בן 14 הדקות לסרט. על פי תלונתה, גרסיה לא היתה מודעת לתוכן האנטי מוסלמי של הסרט ובדפי התסריט שקיבלה לידיה לא הוזכר כלל הנביא מוחמד וגם לא היה אזכור דתי או מיני כלשהו.

התביעה טוענת כי גרסיה נענתה למודעה וחשבה שהיא מופיעה ב"לוחמי המדבר", סרט הרפתקאות המתרחש במצרים העתיקה. הדיאלוג בסרט החובבני דובב אחר כך ונוספו לו מסרים אנטי איסלאמיים המציגים את הנביא מוחמד כנוכל, רודף נשים ומבצע מעשים מגונים בילדים. הסרט גם תורגם לערבית.

סינדי לי גרסיה. נאלצת להסתתר מאז פרסום הקדימוןצילום: צילום מסך מיוטיוב

"הסרט שפל וראוי לגינוי" כתבה עורכת דינה כריס ארמנטה בכתב התביעה. מרשתה מקבלת איומים על חייה מאז עלה הקדימון לסרט לתודעה הציבורית והיא אינה מסוגלת לדאוג עוד לנכדיה, נכתב שם. "תביעה זו אינה תוקפת את התיקון הראשון לחוקה וגם לא את זכותם של אזרחי אמריקה לומר מה שהם חושבים, אלא מבקשת שהתוכן הפוגעני יוסר מהאינטרנט", מציין כתב התביעה. עורכי דינה של גרסיה מתכוונים לבקש היום (חמישי) שיוצא צו מניעה נגד הסרט בבית המשפט בלוס אנג'לס.

יוטיוב סירב לבקשת גרסיה להסיר את הסרט, כך לדברי התביעה. התלונה טוענת שהשארתו של הסרטון ברשת פוגעת בזכויות הפרסום שלה (זכותו של אדם על השימוש בשמו, דמותו ותדמיתו למטרות מסחריות), פוגעת בזכות הפרטיות שלה, ושהשינויים שנעשו בדיאלוג בחדר העריכה מציגים אותה באור כוזב.

יוטיוב מסר כי הוא בוחן את התלונה ועורכי דינו יתייצבו היום בבית המשפט. יוטיוב, שבבעלות ענקית האינטרנט גוגל, חסם את הצפייה בקדימון ל"תמימות המוסלמים" ממשתמשים בסעודיה, לוב ומצרים. יוטיוב גם חסם את הסרטון לצפייה בהודו ובאינדונזיה מפני שהוא עובר על החוק במדינות אלו.

גרסיה, המתגוררת בבייקרספילד שבקליפורניה, טוענת שקשריה עם הסרט "פוגעים בשמה הטוב, גרמו לה בושה והשפלה ופגעו ברגשותיה" ושאלה גם ישפיעו על יכולתה לקבל תפקידים בעתיד, כך על פי כתב התביעה. ממשרדו של עורך הדין סטיבן סיידן, המייצג את נאקולה בתיקיו הפליליים, סירבו להגיב. לדבריו, סיידן אינו מייצג את נאקולה בתיקים אזרחיים. נאקולה משוחרר על תנאי בשל מעילה בנקאית: הוא פתח 600 חשבונות אשראי למטרות הונאה.

לפי תנאי השחרור שלו, נאקולה הורשה להיכנס לאינטרנט רק ברשותם של קציני המבחן ורק למטרות עבודה. לא ברור מי העלה את הסרטון לרשת. בתביעה מוזכר גם סם בסלי, השם שמסר נאקולה לאי-פי לאחר שהקדימון קושר קשר למהומות ולהפגנות האיסלאמיות שנהרגו בהן לפחות 30 בני אדם בשבע מדינות, כולל שגריר ארה"ב בלוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ